Tass ja Jürgens aitasid oma kodumeeskonnad võitudeni, Jurkatamm ning San Francisco kaotasid tugevale Gonzagale

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti aja järgi reede öösel ja varahommikul käisid väljakul kolm USA üliõpilasliigas NCAA mängivat Eesti noormeest – Matthias Tassi ning Carlos Jürgensi kodumeeskonnad said kirja võidud, Taavi Jurkatamme oma pidi leppima kaotusega.

Matthias Tass ja tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels said koduväljakul kindlalt 78:66 jagu Pacific Tigersist.

Tass pääses esmakordselt väljakule kui mängitud oli 3.08 ja Saint Mary’s juhtis 7:4. Seisult 9:10 tabas ta 2 järjestikust kahepunktiviset ning viis kodumeeskonna uuesti ette. Tasavägine mäng jätkus avapoolaja lõpuni ja pausile minnes näitas tabloo võõrustajate 42:39 eduseisu. Teise poolaja alguses jõudis Pacific veel kahel korral ühe punkti kaugusele, kuid Saint Mary’s eduseisu enam ei loovutanud.

Tass viskas 12 mänguminuti jooksul 4 punkti (kahesed 2/2), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 pallikaotust ning ühe isikliku vea.

Saint Mary’s on lääneranniku konverentsis nüüd kogunud 6 võitu ja 3 kaotust, mis annab neile 3. koha. Kogu hooaja lõikes on meeskond saanud 15 võitu ja 9 kaotust.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons pidi tänavu juba teist korda tunnistama NCAA tippu kuuluva Gonzaga Bulldogsi paremust, kui võõrsil jäädi alla 62:92.

San Francisco püsis NCAA tugevuselt 4. meeskonnaks peetava Gonzaga vastu mängus esimesed 16 minutit, kuid poolajapausile mindi juba 30:43 kaotusseisus. Jurkatamm pääses esmakordselt väljakule kui mängitud oli 7.07 ning kogus esimese poolajaga ühe bloki, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea. Gonzaga jätkas mängu domineerimist ka pärast vaheaega ning 10 punktist lähemale San Francisco teisel poolajal enam ei jõudnud.

Jurkatamm viibis väljakul 15 minutit, kuid ühtegi pealeviset ta selle ajaga ei sooritanud. Ta võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 2 isiklikku viga.

San Franciscol on lääneranniku konverentsis nüüd 5 võitu ja 4 kaotust, millega jagatakse 4.-5. kohta. Koos konverentsiväliste mängudega on neil kirjas 17 võitu ja 6 kaotust.

Carlos Jürgens ja tema kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles naasid pärast nelja kaotust võidurajale, kui koduväljakul alistati Denver Pioneers tulemusega 78:65.

Avaminutist lõpuvileni juhtinud Oral Roberts tegi otsustava vahe sisse avapoolaja teises pooles ja läks pikale pausile 38:22 eduseisus. Teise poolaja keskel pääses kodumeeskond korraks isegi 23 punktiga ette (57:34). 1.11 enne mängu lõppu jõudis Denver veel 8 punkti kaugusele (63:71), kuid seejärel tabasid võõrustajad 7 vabaviset külaliste 2 vastu.

Oral Roberts tabas viskeid väljakult 51,1% täpsusega (24/47) Denveri 39,7% vastu (23/58).

Jürgens alustas taas algviisikus ning sai mänguaega 25 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/2), võttis 2 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, sooritas 2 vaheltlõiget ja tegi ühe pallikaotuse ning ühe isikliku vea.

Oral Roberts on oma konverentsis (Summit League) nüüd kogunud 5 võitu ja 6 kaotust, millega jätkatakse 5. kohal. Kogu hooaja saldo on meeskonnal 9 võitu ja 17 kaotust.