fbpx
Close

Robin Kivi Tartu heast algusest: meil midagi kogemusega lüüa pole, peame olema agressiivsed

Avatar
-Robin Kivi | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool/Maks & Mooritsa korvpallimeeskond on alustanud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga uut hooaega kahe võidu ja ühe kaotusega, kui viimati alistati laupäeval Tallinnas võimsa lõpuga väga kogenud TalTechi meeskond 79:67.

Avavoorus võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ koguni 27 punktiga üle mänginud noor Tartu meeskond on paljusid korvpallisõpru positiivselt üllatanud, kuna enne hooaega ennustati neid koos Rakvere Tarvaga Eesti klubidest viimase kahe koha eest mängima.

TalTechi vastu tegi suurepärase esituse üheks Tartu liidriks kerkinud Robin Kivi. 21-aastane ja 196 cm pikkune tagamees kogus 29 minutiga 20 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe bloki.

Pärast kohtumist Korvpall24.ee portaalile intervjuu andnud Kivi tõstis esile tartlaste head füüsilist võimekust ja lubas, et kogu järgneva hooaja peavad konkurendid nende agressiivse mängustiiliga toime tulema.

Tundub, et teile Tallinnas mängimine sobib. Avavoorus korralik pakk Tallinna Kalev/TLÜ vastu ja nüüd laupäeval võtsite ära TalTechi. Peaksite ehk tihemini siin mängimas käima?

Mängunälg on suur ja mehed tahavad lihtsalt mängida. Praegu on ka hästi välja tulnud. Proovime oma trumpi üles leida ning see peakski olema kiire ja väga agressiivne mäng. Hooaja algus on meil hästi välja tulnud ja küll meeskondlik mäng tuleb veel siia juurde.

Mille pealt need võidud on tulnud? TalTechil on väga kogenud koosseis, aga just teie mängisite kohtumise lõpu kindlamalt. Kuidas nii?

Arvan, et mingi roll on siin ka füüsisel. Me oleme kaua juba koos olnud. Alustasime suve alguses ja oleme kolm-neli kuud järjest kütnud. Füüsiline pool on meil hea ja sellega me mängulõppe ära võtame. Sel korral kestsime samuti lõpuni.

Rääkides füüsisest, siis Sul isiklikult tundub jalg eriti kerge olevat, kui kiirrünnakul siin igast asendist pealt vajutad. On nii?

Siin tuleb kiidusõnu öelda meie selle aasta ÜKE treenerile Ott-Erik Kalmusele. Ta on teinud meiega kõva tööd ja seda on väljakul ka näha.

Kas TalTechi vastu tõi võidu ainult füüsis või suutsite ka mänguplaanist täielikult kinni pidada?

Noore võistkonna puhul on kindlasti oht, et ei taheta mänguplaanist alati kinni pidada. Aga täna suutsime seda teha.

Sina, Hendrik Eelmäe ja teised noored peavad tänavusel hooajal liidrirolli endale võtma, sest kellelegi vastutust lükata pole. Kas olete selleks valmis?

Kindlasti. Eelnevatel hooaegadel on olnud vanemaid mehi, kelle otsa raskel hetkel vaadata, aga sel aastal pole. Midagi teha pole – läheb pekki, siis läheb pekki, aga ette võtma peab. Kui mina ja teised noored asju ette ei võta, siis kes üldse võtab?

Kui Tartu poisid on aastaid koos mänginud ja tunnevad üksteist väga hästi, siis tundub, et ka ameeriklased Will Rayman ja Channel Banks ning leedukas Tomas Balciunas on suurepäraselt sisse sulandunud ja sisekeemia tundub väga hea. Kas need ameeriklased ongi nii head, nagu nad paaris mängus näidata on suutnud?

Jah, meil sisekeemia on väga hea. Kõik mehed on enam-vähem sama vanad ja hingame ühes rütmis. Ameeriklastel on samuti mängunälg väga-väga suur, sest nad polnud korvpalli märtsist alates saanud teha. Näha on, et nad tahavad. Trennides käib meil pidevalt agressiivne andmine, mingit üle jala laskmist pole.

Kui kõva lisandus treeneripingile on Tiit Sokk? Ikkagi olümpiavõitja, kellele tõenäoliselt vaatate kõik alt üles?

Eks respekt tema vastu on kõva. Kui on vaja mingeid detaile rõhutada, siis tema võtabki just väga väikestest nüanssidest kinni. Tiit on mees, kes meile väga palju detaile õpetab ja nende tähtsust rõhutab. Eks me proovime igas trennis midagi õppida.

Teid pandi hooaja lõpus Eesti-Läti liigas vähemalt kohalikest tiimidest kindlalt viimaste hulka. Kas see kuidagi motiveerib ennast rohkem tõestama?

Eks meil seda tõestamisvajadust on ikka, kui meid sinna 6.-7. koha peale pandi. Aga meie neid graafikuid ja tabeleid ei vaata. Raske on sellisele noorele tiimile mingeid ootusi ja kohta paika panna. Läksime oma asja tegema ja meid otseselt ei huvita, kes või kuidas need tabelid kokku panid. Meie teeme oma asja nii hästi, kui meil see õnnestub.

Kindel on see, et kõik vastased peavad edaspidi kartma teie agressiivsust ja kiiret mängu?

Meil siin midagi kogemusega lüüa pole, peame vastased üle jooksma ja olema agressiivsed.

scroll to top
Inline
Inline