Nelja eestlase jaoks on Itaalia karikamängud läbi, Kitsing klubi parimate skoorijate seas

-Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Lõppenud nädalavahetusel toimus nii Itaalia esiliiga ehk Serie A2 kui ka tugevuselt kolmanda liiga ehk Serie B klubide superkarika turniiri alagrupimängude kolmas voor.

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani alistas esiliiga turniiri viimases voorus külla sõitnud Cento Benedetto XIV meeskonna 71:64. Vahetusmängijate pingilt alustanud Erkmaa pääses väljakule 13 minutiks, mille jooksul viskas neli punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), tegi kaks vaheltlõiget ja ühe pallikaotuse. Trapani kogus alagrupis kaks võitu ja ühe kaotuse, kuid edasipääsuks sellest ei piisanud.

Serie A2 turniiri veerandfinaali ukse taha jäi ka Arnold Miti koduklubi Chieti Basket, kes kaotas viimases voorus võõrsil 76:79 Ravenna Basketile. Algviisikus alustanud Mitt mängis 24 minutit, mille jooksul viskas 100-protsendilise tabavuse juures kuus punkti (kahesed 2/2, vabavisked 2/2), võttis kolm lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske, tegi ühe pallikaotuse ja kolm isiklikku viga. Turniiri ainsasse kolmeliikmelisse alagruppi kuulunud Chieti kaotas mõlemad peetud kohtumised.

Oma saatust peavad esiliiga turniiril ootama Joonas Riismaa tööandja Pistoia Basket ja Kaspar Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra, kelle vahel toimuma pidanud kohtumine lükati edasi, kuna üks Pistoia meeskonna mängija andis positiivse koroonaviiruse testi. Möödunud nädalal sõprusmängu pidanud Pistoia jaoks on tegemist juba teise edasilükatud superkarika kohtumisega, sest koroonaviiruse ohu tõttu tuli tühistada ka klubi eelmine karikamatš. Kohtumise uus toimumisaeg on selgumisel.

Serie B turniiril tegi hea esituse Kaspar Kitsing, kes aitas Ragusa Virtuse võõrsil 72:60 võiduni Torrenova korvpalliklubi üle. Vahetusmängijate pingilt sekkunud Kitsing viibis väljakul lõpuks 20 minutit, mille jooksul viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 18 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 2/4, vabavisked 4/4), hankis kaks lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe isikliku vea. Edasipääsuta jäänud Ragusa jaoks oli see esimeseks võiduks kahe kaotuse kõrval.

Alagrupiturniiriga piirdus tugevuselt kolmanda liiga turniiril ka Kirill Koršunovi koduklubi Cremona JuVi, kes jäi viimases voorus kodus 66:77 alla Ozzano NFB-le. Vahetusmeeste pingilt alustanud, kuid kohtumise lõpuks 22 minutit mänginud Koršunovi arvele jäi 10 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/2, vabavisked 4/4), neli lauapalli, üks resultatiivne sööt, kolm pallikaotust ja üks isiklik viga. Cremona kogus oma alagrupis ühe võidu ja kaks kaotust.

Eestlaste koduklubidest on Serie B turniiril edasipääsu lootused alles vaid Mait Petersoni tööandjal Agrigento Fortitudol. Mõlemad senised kohtumised võitnud Agrigento peab otsustava kolmanda mängu sel neljapäeval.