Itaalia Serie A2 ja Serie B karikamatšides said viis Eesti korvpallurit kõvasti mänguminuteid

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Eelmise nädala lõpus peeti Itaalias nii esiliiga ehk Serie A2 kui tugevuselt kolmanda liiga ehk Serie B klubide superkarika turniiri kohtumisi ning võistlustules olid ka eestlaste kodumeeskonnad. Serie A2 tiimide ridades olid võistlustules Hugo Erkmaa ja Arnold Mitt, Joonas Riismaa klubi matš lükati koroonaviiruse ohu tõttu edasi.

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani pidi vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi 69:72 (14:22, 16:15, 11:23, 28:12) alla Ferrara Kleb Basketile. Trapani jaoks oli see esimene kaotus, avavoorus alistati Capo d’Orlando 95:94 (10:39, 28:15, 30:24, 27:16). Eelmises mängus kolme punktiga piirdunud Erkmaa viskas seekord 33 minutiga seitse silma (kahesed 1/1, kolmesed 1/5, vabavisked 2/2), hankis kolm lauapalli ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi 21-aastane mängumees kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Kaotusega pidi leppima ka Arnold Mitt, kelle koduklubi Chieti Basket kaotas võõrsil Kaspar Kitsingu endisele tööandjale Forlile tulemusega 59:76 (13:12, 19:20, 20:23, 7:21). 22-aastane Mitt sai mänguaega kuus minutit, ent ühtegi pealeviset ei sooritanud. Eestlase arvele jäi kolm lauapalli ja üks isiklik viga.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket pidi pühapäeval kohtuma Rain Veidemani endise leivaisa Rooma Eurobasketiga, kuid see mäng lükati edasi, kuna ühel Pistoia meeskonna liikmel on koroonaviiruse sümptomid. Uus kohtumise toimumisaeg on 1. november.

Serie B turniiril teenisid korralikke mänguminuteid noortekoondislased Kirill Koršunov, Mait Peterson ja Kaspar Kitsing.

Algviisiklane Kirill Koršunov aitas Cremona Juvi meeskonnal 78:75 alistada Piadena Corona Platina. 20-aastase ja 201 cm pikkuse Eesti mängumehe kontole kogunes 16 minutiga 11 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 3/3, vabavisked 2/2), 4 lauapalli ja üks pallikaotus.

18-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija Mait Peterson aitas oma koduklubi Agrigento 92:61 võidule Torrenova vastu. Eestlane kogus 22 minutiga 7 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 3/4), 2 lauapalli, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Eelmises kohtumises Ragusa vastu oli ta arvele jäänud 2 silma, 3 lauapalli ja 1 blokk.

19-aastane ja 2-meetrine tagamängija Kaspar Kitsing ning Ragusa Virtus pidid tunnistama Palermo Green Basketi 73:70 paremust. Eestlase arvele kogunes 24 minutiga 1 vaheltlõige, 1 resultatiivne sööt ja 2 viga. Punktiarvet ta sel korral ei avanud (kahesed 0/3, kolmesed 0/1). Eelmises kohtumises kogus Kitsing 25 minutiga 7 punkti, 1 lauapalli, 1 söödu, 1 vaheltlõike, 2 viga ja 1 pallikaotuse.