Roman Konontšuk vedas Tamsalu esiliigas hooaja seitsmenda võiduni

-Roman Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Neljapäevases Saku I liiga kohtumises võõrustas Rapla KK/Kohila (2-9) Sadolini Spordihoones Tamsalu Los Toros/TalTech`i (6-5) meeskonda. Tugeva avaveerandaja toel võttis hooaja seitsmenda võidu Tamsalu 76:65 (23:6, 25:22, 17:16, 11:21).

Jõulude ja aastavahetuse pikemast mängupausist said kiiremini üle külalised, juhtides viieminutilise mängu järel 15:0. Esimese veerandajaga vaid 6 punkti visanud Rapla järgneval mänguperioodil küll kosus, kuid poolajale mindi Tamsalu kindlas 48:28 eduseisus. Mängu teine pool möödus Los Torose kontrolli all, kes võis viimasel veerandajal käigu välja võtta. Rapla sooritas mängu jooksul 17 vaheltlõiget, kuid viskas väljakult vaid 32%-lise täpsusega. Tamsalu oli hädas kaugvisetega (3/21 ehk 14%), eksis peaaegu pooltel vabavisetel (13/25 ehk 52%) ning patustas 24 pallikaotusega, kuid domineeris lauas (49:28).

Tamsalu ridades kerkis üleplatsimeheks Roman Konontšuk 23 punkti ja 9 lauapalliga. Risto Puur lisas 15 silma, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Mihkel Mager toetas pingilt tulles 12 punkti ning 9 lauapalliga.

Rapla suurim punktitooja Gregor Ilves viskas 13 punkti ja sooritas 5 vaheltlõiget. Markus Ruubeli kontosse jäi 11 punkti ja 3 vaheltlõiget ning Kustas Põldoja tõi 8 punkti.

Tamsalu Los Toros/TalTech (7-5) jätkab 12. vooru järel kuuendal positsioonil, Rapla KK/Kohila (2-10) hoiab eelviimast ehk 11. kohta.