Sõbra ja Pahvi duellis jäi peale kogenum – Kadrina Karud jätkavad teises liigas täiseduga

-Rait Tammet | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas toimus neljapäeval mõlemas alagrupis üks kohtumine. A-alagrupis läksid vastamisi täiseduga Kardina Karud (6-0) ja teisel kohal asetsev Keila Korvpallikool (6-1). Kinniseks kujunenud mängu võitis head kaitsemängu näidanud Kadrina 65:53 (16:20, 21:9, 13:18, 15:6). B-alagrupi liider KK HITO/BC Karjamaa (8-1) alistas võõrsil 87:75 (23:17, 14:24, 27:16, 23:18) TÜ/Kuremaa (2-6).

Keila jäi koduses Tervisekeskuses 2:8 kaotusseisu, kuid võitles end avaveerandaja lõpuks nelja punktiga ette. Teisel neljandikul tugevdasid Andres Sõbra hoolealused märgatavalt kaitsemängu, lubades kodumeeskonnal visata vaid 9 punkti ning võitsid poolaja 37:29. Vaheajalt naastes suutsid Peep Pahvi näpunäidete järgi mängivad Keila noormehed kaotusseisu peaaegu tagasi mängida ning viimasele veerandajale mindi Kadrina 50:47 eduseisus. Külalised tegid esimese kolme minutiga Allan Ehte ja Rait Tammeti korvidest 9:0 spurdi ning hoidsid väljakuperemehed viimasel veerandajal kõigest 6 punkti peal. Võitluslikku mängu iseloomustab hästi mõlema meeskonna visketabavus – Keilal jäi see mängu lõpuks 28%, Kadrinal oli vastav number 36.

Täiseduga jätkava Kadrina Karude tulemuslikem oli Allan Ehte. Detsembrikuu A-alagrupi parimaks mängijaks tituleeritud mängumees viskas 19 punkti, noppis 8 lauapalli ja sooritas 5 vaheltlõiget. Rait Tammet sai 16 punkti ja 16 lauapalliga enda nimele korraliku kaksikduubli. Lauri Mets lisas 14 punkti ja 4 vaheltlõiget. Mitmekülgse mänguga paistis silma ka Raimond Tribuntsov, kellele kirjutati protokolli 8 punkti, 8 lauapalli, 4 söötu ja 6 vaheltlõiget.

Keila skoori eest hoolitses enim 16 punkti visanud Conrad Sengbusch. Kevin Sepik tõi 10 punkti ja 3 vaheltlõiget. Georg Tambre arvele jäi 7 punkti ja 6 lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoones aset leidnud mängus alustasid paremini külalised, võites avaveerandaja 6-punktilise paremusega. Kui poolaja lõpuni jäi 4:20 oli HITO eduseis kasvanud 35:24-ni. Kodumeeskond suutis aga 17:2 spurdiga mängu tagasi tulla ning pikemale puhkusele mindi juba tartlaste 41:37 juhtimisel. Kolmas veerandaeg kuulus omakorda HITO-le, kelle 16:2 vahespurt seisult 39:43 viis alagrupi liidri 10-punktilisse eduseisu. Otsustaval mänguperioodil jõudsid väljakuperemehed Breit Prossi vabavisete järel korraks küll viigini (64:64), kuid lõpuminutitel olid külalised kindlamad. TÜ/Kuremaa võitis lauavõitluse 53:38, kuid tabas vaid 2 kolmest 16-st üritusest (13%).

HITO parimana tõi Urmet Roosimägi 24 punkti (vabavisked 11/13), hankis 8 lauapalli ning tegi 4 vaheltlõiget. Jarko Kool toetas 15 punkti, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõikega. Taniel Sapovalov lisas 14 punkti, 7 lauapalli ja 5 söötu. Kolmikduublile oli lähedal detsembrikuu B-alagrupi parimaks mängijaks valitud Margo Tali, kes viskas 10 punkti hankis 8 lauapalli, jagas koguni 13 korvisöötu ning sooritas 4 vaheltlõiget.

TÜ/Kuremaa vankrit vedasid võrdselt 15 punkti visanud Breit Pross (6 lauapalli, 5 söötu) ja Kristen Loot (8 lauapalli, 3 blokki). Martin Rosenthal lisas 13 punkti ja 6 lauapalli. Kris Urvik oli 12 lauapalliga (5 ründelauast) üleplatsimees.

Järgmine teise liiga kohtumine peetakse pühapäeval, kui BC Narva (2-5) kohtub kodus Valgamaa Kutseõppekeskusega (0-7).