fbpx
Close

Rünnakul “klikkinud” Kalev/Cramo viskas Jenisseile koguni 109 punkti ja teenis olulise võidu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis esmaspäeval VTB Ühisliigas hooaja seitsmenda võidu, alistades koduväljakul veenva esituse järel 109:91 (57:51) lähikonkurendi Krasnojarski Jenissei.

Kalev suutis täna kogu kohtumist domineerida tänu oma kiirele ja agressivsele mängule. Hiilgava protsendiga viskeid tabanud (2p 60% ja 3p 50%) Donaldas Kairyse hoolealustest oli resultatiivseim keskmängija Arnett Moultrie 23 punkti ja 9 lauapalliga. Chavaughn Lewis lisas 21 punkti, Branko Mirkovici kontole kanti 19 punkti ja 12 korvisöötu. Tony Wroten lisas 12 punkti, Kristjan Kitsing 10 punkti ning Janari Jõesaar 10 punkti ja 9 laupalli.

Jenissei resultatiivseim oli ameeriklane John Roberson 20 punktiga, lätlane Martins Meiers lisas 16 punkti. Oleg Okulovi meeskond jäi Kalevile alla nii visketäpsuses kui lauavõitluses.

Ka tänavuse esimese omavahelise mängu võitis Kalev võrdlemisi kindlalt – 88:80.

Ühisliiga liidrina jätkab Moskva CSKA, kes on kogunud 16 võitu ja 2 kaotust. Kalev kerkis tänu võidule tabelis kaheksandaks, olles kogunud 7 võitu ja 9 kaotust. Avtodor on 6 võidu ja 10 kaotusega üheksas ehk jääks praeguse seisuga esimesena play-off’ist välja. Jenissei jätkab kümnendana, olles kogunud samuti 6 võitu ja 10 kaotust.

Kalevil on Ühisliiga põhiturniiril jäänud pidada veel kümme mängu. Neist järgmine ja ühtlasi veebruarikuu viimane peetakse juba neljapäeval võõrsil Saraatovi Avtodori vastu.

“See oli mäng, mille me pidime võitma, et säilitada võimalus jõuda play-offi. Pidime tulema välja ja teenima Kalev/Cramole selle võidu. Rünnakul klikkis kõik kokku ning mingil hetkel suutsime ka kaitse pidama saada ning võit oli meeskondlik saavutus,” sõnas võidule 23 punkti ja 9 lauapalliga hoogu andnud kalevlaste tsenter Arnett Moultrie pärast matši Kanal12 otse-eetris.

“(Enne mängu) olid suured pinged, sest mõlemale meeskonnale oli mäng väga tähtis. Viimased päevad läksid meil hästi ning olime väga korralikult häälestunud. Kolmapäeval on juba järgmisele mängule minek – nüüd tuleb korralikud trennid teha ja neljapäeval (Avtodorile) ära panna!” kommenteeris järgmisena ekraanile toodud Janari Jõesaar, kelle kontole kogunes 10 punkti ja 9 lauapalli.

scroll to top