Poolajaks suure eduseisu haaranud BC Kalev/Cramo naaseb 5000 kilomeetri kauguselt võiduga

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond teenis VTB Ühisliigas hooaja viienda võidu, kui võõrsil alistati Krasnojarski Jenissei 88:80 ja tõusti sellega turniiritabelis seitsmendale kohale.

Kalevlased haarasid avaveerandi keskpaigas ohjad ning tehti 8:10 kaotusseisust 12:1 spurt. Teisele veerandajale mindi vastu kuuepunktilise edumaaga ja vahet aina kasvatati. Koos Branko Mirkovici tabava lähiviskega siirduti poolajale 54:34 eduseisuga.

Külalised pääsesid kahel korral ka 23 punktiga ette, aga Jenissei suutis veel mängus püsida ja vahe alla 20 silma vähendada. Põnevaks kohtumine siiski läks, sest viimast neljandikku alustasid võõrustajad 11:2 spurdiga. Branko Mirkovic vastas olulisel hetkel tabava kolmepunktiviskega, ent Jenissei oli 3.53 enne lõppu suutnud kaotusseisu 73:82 peale vähendada. Viimase minuti eel oli Eesti klubi edu endiselt alla kümne punkti, aga tähtsalt hetkel kaotas Jenissei palli ning sellega võimaldati Kalev/Cramol lõppskoor vabavisetest ära vormistada.

Chavaughn Lewis viskas üleplatsimehena 25 punkti. Branko Mirkovici nimele jäi 20 silma ning Arnett Moultrie lisas 14 punkti. Kaksikduubli tegi Janari Jõesaar, visates 10 punkti ja kogudes 11 lauapalli. Jenissei parimaks kerkis Alex Young 17 punktiga.

30. detsembril on Kalev/Cramo taas VTB Ühisliigas võistlustules, kui koduväljakul võetakse vastu Euroopa tippmeeskond Moskva CSKA.