Teise veerandaja viskekontsert tõi Tallinna Ülikooli naiskonnale väärt võidu

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti-Leedu ühisliiga (WBBL) eliitdivisjonis tuli Tallinna Ülikooli naiskond kaotusseisust välja ja alistas Ukmerge Vilkmerge võistkonna 81:70.

Vilkmerge võitis avaveerandi 16:13, aga järgmise kümne minutiga sai Tallinna Ülikool kaheksapunktilise eduseisu kätte – korvirõnga läbis kümme lähi- ja üks kaugvise ning selle kõrval tabati ka seitse vabaviset. Teisel poolajal suudeti vahet veelgi kolme punkti võrra kasvatada ja kokkuvõttes tähendas see 11-punktilist võitu.

Annika Köster säras Tallinna Ülikooli poolelt kaksikduubliga, visates 28 punkti ja kogudes 11 lauapalli. Birgit Piibur lisas 13 punkti ja 8 korvisöötu, Maaja Bratkalt samuti kaksikduubel 12 punkti ja 10 lauapalliga. Võrdselt 10 silma said kirja Trine Kasemägi ning Sofia Košareva.

Vastaste ridadest tõi 22 punkti Gabriele Šulske. Rasa Knyzaite lisas 16 ja Klaudija Serkeviciute 12 silma. Võimsa esituse tegi ka Kourtni Dinae Perry, kes viskas 11 punkti ja sai kätte koguni 19 lauapalli.

Nõrgemas vahegrupis pidi Audentese Spordiklubi tunnistama Riia TTT juuniorite 80:60 (20:11, 21:14, 23:20, 16:15) paremust. Jane Svilberg tõi Audentese parimana 14 punkti, võitjate poolelt vastas Mara Mote 21 punkti ja 8 lauapalliga.

Järgmise mängu peab Tallinna Ülikool uue aasta 5. jaanuaril, kui võõrsil kohtutakse Klaipeda Fortunaga. Audentese Spordiklubi mängib 26. jaanuaril võõrsil BK Jelgava/BJSS naiskonnaga.