fbpx
Close

Gran Canaria peatreener: Vene oli Olympiakose vastu hea aga me ei tohiks teda liigselt koormata

-Victor Garcia | Foto: EPA/Scanpix

-Victor Garcia | Foto: EPA/Scanpix

Siim-Sander Vene uue koduklubi Gran Canaria peatreener Victor Garcia rääkis klubi kodulehel antud intervjuus eestlase kohanemisest ja meeskonna tihedast mängudegraafikust.

“Nii Vene kui ka Fischer (Luke Fischer, USA päritolu Armeenia koondislane – toim.) on pidanud uue meeskonnaga kohanema mängudes, kuna meil pole olnud aega treeninguid läbi viia. Vene oli Olympiakose vastu hea, ta aitas meid,” tunnustas Garcia neljapäevases mängus oma punktirekordit kordanud eestlast.

“Aga me ei tohiks teda liigselt koormata, kuna ta on alles saabunud ja kohanemine ei ole nii lihtne: uued meeskonnakaaslased, uued skeemid, uued võistlused. Selleks, et saada parim võimalik tulemus ning et üleminek toimuks võimalikult valutult, peame kohanema sammhaaval, nii tema kui ka need mängijad, kelle rollid nüüd muutuvad,” lisas Gran Canaria peatreener.

Hispaania kõrgliiga ehk ACB mullune poolfinalist Gran Canaria peab homme juba kolmanda kohtumise viimase kuue päeva jooksul, kui liigamängus minnakse võõrsil vastamisi Zaragozaga.

“Teame kui raske on mängida pärast pikki reise ja kahte järjestikust Euroliiga kohtumist, kui pole olnud võimalusi treenida ning mängijad on väsinud või vigastatud. Tuleb mõelda nendele mängijatele, kes meil on ja kes neist mängida suudavad. Zaragoza on tegemas suurepärast hooaega ja neil on palju häid mängijaid, eriti tagaliinis,” rääkis Garcia meeskonna homsete vastaste kohta.

Zaragoza tuumiku on tänavu moodustanud ameeriklasest Makedoonia koondislane Bo McCalebb, nigeerlane Stan Okoye (Kristjan Kanguri endine klubikaaslane Varese päevilt), Leedu koondise veteran Renaldas Seibutis ja eestlastelegi hästi tuttav kanadalane Johnny Berhanemeskel, kes 2015/16 hooajal tuli Tallinna Kalev/TLÜ ridades 20,5 punktiga mängus Eesti meistriliiga parimaks korvikütiks.

Liigatabelis hoiab Zaragoza 6 võidu ja 6 kaotusega 8. kohta, Gran Canaria on 4 võidu ja 8 kaotusega 14. positsioonil.

scroll to top