Žalgiris II ja algviisikus alustanud Kriisa kaotasid lisaajal Minski Tsmoki duublile

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgirise duubelmeeskond kohtusid täna Leedu ja Valgevene esiliiga turniiri raames Minski Tsmoki duubelmeeskonnaga. Kaunases peetud kohtumise kaotas Žalgiris lisaajal 95:102 (20:18, 24:18, 19:25, 23:25, 9:16).

Kohtumist hästi alustanud Leedu klubi läks poolajale kaheksa punktilises eduseisus 44:36. Teisel poolajal sai Valgevene klubi oma mängu käima ning võitis nii kolmanda kui ka neljanda veerandaja ja kohtumine läks seisul 86:86 lisaajale. Kohtumise teist poolt hästi mänginud Minski hoog ei raugenud ka lisaajal ja Kaunase klubi jäi külalistele alla 9:16 ning sai 95:102 kaotuse.

17-aastane Kerr Kriisa alustas mängu algviisikus, mängis 24,5 minutit, viskas 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/4, vabavisked 3/4), andis 6 resultatiivset söötu, võttis ühe lauapalli, tegi 5 pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Žalgirise resultatiivseimad olid Giedrius Bergaudas 16 punktiga ning kaksikduublile lähedal olnud Vitalijus Kozys 15 silma ja 9 lauapalliga. Minski parimana tõi Yauheni Beliankou 34 punkti.

Kriisa koduklubi järgmine liigamäng toimub 4. jaanuaril, kui võõrsil kohtutakse tabeliliidri Marijampolė Sūduva-Mantingaga (18-4).