Üleplatsimees Karl-Johan Lips vedas Kalev/TLÜ suure võiduni, TalTech pääses ehmatusega

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas said Eesti klubidest võidu kirja TalTech ja Tallinna Kalev/TLÜ. Tartu Ülikool jäi kindlalt alla BK Ventspilsile, Valmiera Glass VIA pidi tunnistama BK Liepaja paremust.

TalTech – Läti Ülikool 84:78 (15:24, 24:21, 20:14, 25:19)

Võõrustajad jäid 4:10 kaotusseisu ning Läti Ülikoolile kuulus avaveerand 24:15. Kuigi TalTechil õnnestus vahet vähendada, tabasid külalised kaugviskeid 6/9 ja poolajale siirduti lätlaste 45:39 eduseisust.

Kaheksa minuti möödudes pääses TalTech 55:54 juhtima, aga viimane neljandik algas 59:59 viigiliselt. 4.37 enne lõppu oli kodumeeskond 75:69 ees ja mängupildi põhjal paistis samuti, et Läti Ülikool on lõpuks murtud. Vastased tegid siiski 7:1 spurdi ning Renars Birkansi kaugviskest viigistati seis 76:76 peale. Linards Jaunzems viis Läti Ülikooli 1.37 enne lõpuvilet 78:76 ka juhtima, kuid Toomas Raadik vastas samaga. Sander Viilup aitas TalTechi omakorda kahe silmaga ette ja vabaviskejoonel sai käia veel Oliver Metsalu. Külalised üritasid veel mängu päästa, kuid vajalikel hetkedel visked ei tabanud.

Toomas Raadik tõi TalTechi kasuks 26 punkti. Levi Martin Giese lisas 12 ning Jaan Puidet 11 silma. 8 punkti said kirja Norman Käbin ja Oliver Metsalu, Gregor Arbet tõi 5 punkti ja 10 lauapalli.

Läti Ülikooli poolelt viskas Renars Birkans 25 punkti. Linards Jaunzems lisas 22 punkti ja 13 lauapalli, Karlis Zunda sai kirja 11 silma.

“Vastane oli väga tubli. Teadsime, kuidas nad armastavad mängida, aga meile tuli üllatusena kui agressiivselt nad tegutsesid. Olime esimesel poolajal väga hädas, nad domineerisid ja meil oli 11 pallikaotust. Nad on kihvtid noored poisid, pole midagi öelda. Said esimesel veerandajal enesekindluse kätte ning lõpuks pidime kurja vaeva nägema,” rääkis TalTechi peatreener Rait Käbin Delfile antud intervjuus.

“Töö käib igapäevaselt. Alles pool hooaeg on läbi ja siit on parem edasi minna. Tänase mängu põhjal poistele mingeid etteheiteid on, aga muus osas küll mitte. Jätkame mõned päevad individuaalsete treeningutega, seejärel tuleme kokku ja hakkame BC Kalev/Cramo mänguks valmistuma,” lisas Käbin.

Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ 69:87 (21:26, 13:24, 18:17, 17:20)

Kodumeeskond Rapla oli mänguks paremini valmis, minnes kohtumist 12:7 juhtima. Kalev/TLÜ vastas aga 12:0 spurdiga ja veerandaeg kuuluski Gert Kullamäe juhendatavale tiimile. Rapla ei saanud kuidagi oma mängumootorit käima ja nelja minuti möödudes olid külalised juba kümne punktiga peal. Bamba Falli ning Ron-Arnar Pehka korvidest suurendati eduseis 16 punktile ning 34:50 seisult siirduti puhkepausile.

Ligi seitse minutit tasavägine heitlus jätkus, misjärel Taylor Staffordi lähiviskest oli Kalev/TLÜ eduseis esimest korda 18-punktiline. 5.42 enne lõpuvilet oli Rapla vähendanud kaotusseisu 60:70 peale, aga järgmiste minutitega läks Kalev/TLÜ taas eest ära, suurendades vahe 20 punktile. 1.40 enne lõppu nii enam võitjas kahtlust polnud ning Janar Taltsita tegutsenud Kalev/TLÜ pani oma paremuse maksma.

Karl-Johan Lips kerkis Kalev/TLÜ resultatiivseimaks 25 punktiga. Võrdselt 13 silma lisasid Taylor Stafford, Bamba Fall ja Kaido Saks. 10 puntki sai enda nimele Damarcus Jamaal Harrison.

Rapla eest viskas Dominique Hawkins 17 punkti, kogudes ka 5 lauapalli ja andes 7 korvisöötu. Teda toetas Indrek Kajupank 16 punktiga ning Gregor Ilves tõi 10 punkti.

Tartu Ülikool – BK Ventspils 59:85 (13:20, 17:20, 15:23, 14:22)

Kohtumist läks Tartu 13:8 juhtima, kuid seejärel tegi Läti tippklubi 12:0 spurdi, millega hoiti kodumeeskonda neli minutit punktideta. Teisel veerandajal üritas Ventspils vahet järk-järgult kasvatada, aga tartlased suutsid kaotusseisu kümne punkti piirimail hoida. Poolaeg kuulus külalistele 40:30.

Viie minuti möödudes oli Ventspils juba 15 silmaga ette läinud ning peagi suurenes Tartu jaoks kaotusseis 19 punktile. Viimase neljandiku alustuseks viis Ronalds Zakis omad 20 punktiga juhtima ja Tartul ei õnnestunudki enam mängu tagasi tulla.

Ronalds Zakis tõi Ventspilsi kasuks 18 punkti. Aaron Westley Johnson lisas 17 silma, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu. Anthony Beane sai kirja 13 ning Janis Beržins 12 punkti.

Tartu parim oli Kregor Hermet, kes tegi kaksikduubli 26 punkti ja 12 lauapalliga. Arnas Velicka lisas 12 ning Julius Kazakauskas 10 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Valmiera Glass VIA – BK Liepaja 87:93 (27:26, 15:31, 28:17, 17:19)

Kodumeeskond Valmiera võitis avaveerandi 27:26, aga Liepaja suutis järgmise kümne minutiga koguni 31 punkti visata, mis andis neile poolajaks 15-punktilise eduseisu. Võõrustajad püsisid küll mängus ja lõpuminutitel jõuti isegi 81:81 viigini. Torrance Rowe’i ja Roberts Krastinši kindel tegutsemine tõi siiski kokkuvõttes Liepajale magusa võidu.

Torrance Rowe viskas üleplatsimehena 37 punkti. Roberts Krastinš lisas 18 ning Justin Lamont Johnson 13 silma.

Valmiera poolelt tõi Maris Ziedinš 20 punkti. Janis Kaufmanise nimele jäi 16 silma ning võrdselt 10 punkti said kirja Klavs Dubults ja Valters Janis Liepins.

Homme, 23. detsembril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks kohtumine, kui Jekabpils/SMScredit.lv võõrustab BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda.