Tallinna Ülikool sai Balti liigas napi, G4S Noorteliiga kindla kaotuse

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiskondi laupäeval Balti korvpalliliigas edu ei saatnud. Kõrgemas divisjonis kaotas Tallinna Ülikool Sõle spordikeskuses Šiauliaile ning teises divisjonis jäi G4S Noorteliiga võistkond võõrsil alla BJBS/Riia Juunioridele.

Tallinna Ülikool – Šiauliai 77:83 (15:19, 28:13, 18:23, 16:28)

Koduvõistkond oli teise veerandi alguses kuue punktiga taga, kuid seejärel tehti kolme ja poole minutiga 13:0 spurt ning poolajavileks juhiti juba 43:32. Suuremaks vahe aga enam ei kasvanud. Enne otsustavat kümmet minutit oli Tallinna Ülikooli eduseis kahanenud kuuele punktile (61:55) ja viimase veerandi alguses jõudsid külalised ka viigini. Lõplikult kallutas Leedu naiskond mängu enda kasuks alles viimasel minutil, kui Dominyka Paliulyte tabas järjest kaks lähi- ja kaks vabaviset.

Tallinna Ülikooli parimaks kerkis naiskonna kapten Annika Köster, kes viskas 20 punkti, võttis 9 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ja tegi 8 vaheltlõiget. Candice Warthen lisas 16, Sofia Kosareva arvele jäi 13 ning Raven Fox ja Laura Horvatova said mõlemad kirja 10 punkti. Kaksikduubli teinud Fox hankis ka 10 lauapalli. Šiauliai resultatiivseim oli Dominyka Paliulyte, kelle arvele kogunes samuti 20 punkti.

Tallinna Ülikoolil on nüüd kirjas kaks võitu ja kuus kaotust, Šiauliai jaoks oli see viie kaotuse kõrval esimeseks võiduks.

BJBS/Riia Juuniorid – G4S Noorteliiga 75:60 (21:15, 18:8, 24:16, 12:21)

Audentese spordigümnaasiumi neiud suutsid lätlannadega sammu pidada vaid avaveerandil. Poolajavileks oldi taga 23:39 ja kolmanda veerandi järel juba 39:63. Eestlannad suutsid viimase veerandi küll võita, kuid ohtlikult lähedale kodunaiskonnale ei pääsetud.

G4S Noorteliiga poolel sai suurepärase esitusega hakkama Anete Elisabeth Adler, kes viskas 20 punkti, võttis 21 lauapalli, tegi 7 vaheltlõiget ja blokeeris 5 vastaste pealeviset. Marija Gontšarova ja Marie Anette Sepp lisasid mõlemad 8 ning Valeria Prede ja Jenny Roos said kumbki kirja 7 punkti. Võitjate parimad skooritegijad olid Juta Harcenko, Paula Kļešcova ja Katrina Smilga, kes kõik said kirja 14 punkti.

G4S Noorteliiga sai kahe võidu kõrvale viienda kaotuse, BJBS/Riia Juuniorid jätkavad täisedu kuue võiduga.