Eesti võistkondade duellis jäi peale Tallinna Ülikool, ameeriklannalt kaksikduubel

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Balti korvpalliliigas läksid täna õhtul vastamisi mullused Eesti naiste meistriliiga finalistid Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool/Kalev. Kristiine spordimajas peetud kohtumise võitsid tallinlannad tulemusega 87:69 (21:25, 27:7, 21:15, 18:22).

Kohtumine algas tasavägiselt ja avaveerandi lõpuks olid tartlannad nelja punktiga ees. Teine veerand kuulus aga juba täielikult kodunaiskonnale. Külalised hoiti veerandaja esimese kuue ja poole minuti jooksul vaid ühe punkti peal ning poolajavileks juhtis Tallinna Ülikool 48:32.

Pärast poolajapausi jätkus mäng koduvõistkonna vedamisel ja kolmanda veerandi keskel kärises vahe juba 25-punktiliseks. Mängu viimasele veerandile mindi vastu Tallinna Ülikooli 69:47 juhtimisel. Tartu Ülikool/Kalev suutis küll neljanda veerandi võita, ent pidi siiski leppima kindla 18-punktilise allajäämisega.

Tallinna Ülikooli poolelt said kõik algviisiklased kirja kahekohalise punktisumma. Võitjate resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Raven Fox, kes viskas 19 punkti ja võttis 14 lauapalli. Annika Köster tõi 17, Laura Horvatova 15, Sofia Kosareva 14 ja Candice Warthen 10 punkti. Tartlannade parimana viskas Eleriin Vaino samuti 19 punkti, võttes lisaks ka 8 lauapalli. Põlvevigastusest taastunud Anna Gret Asi kogus 16 punkti ja 7 lauapalli ning Belinda Lepmets lisas 10 silma.

Tallinlannade visketabavus mängust oli 44% (67-st 30), tartlannadel 33% (72-st 24). Lauavõitluse võitis Tallinna Ülikool napilt 45:44.

Tartu Ülikool/Kalevil on Balti liiga kõrgemas divisjonis nüüd kirjas kolm võitu ja viis kaotust, Tallinna Ülikool on võitnud kolm ja kaotanud kuus kohtumist.