Annika Köster tegi võimsa kaksikduubli ja vedas Tallinna Ülikooli võidule

-Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli naiskond teenis laupäeval Balti liiga kõrgemas divisjonis teise järjestikuse võidu, kui alistas kodusaalis Riia Stradinši Ülikooli 69:57 (19:15, 16:10, 14:17, 20:15).

Eesti meister oli viie ja poole minuti järel 7:9 kaotusseisus, kuid siis tehti Annika Kösteri vedamisel 12:1 spurt. Avaveerandi lõpuks oli vahe vähenenud küll neljale punktile, ent lähemale ei pääsenud lätlannad enam kordagi.

Poolajapausile minnes oli Tallinna Ülikool ees 35:25 ja kolmandal veerandil juhiti korraks ka 15 punktiga (43:28). Viimase veerandi alguses jõudsid külalised veel viie silma kaugusele (49:44), kuid mängu lõpp kuulus kindlalt kodunaiskonnale.

Suurepärase esituse teinud Kösteri arvele kogunes mängu lõpuks 30 punkti, 22 lauapalli, 3 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Lisaks tegid vastased tema vastu 8 viga. Ameeriklannad Raven Fox ja Candice Warthen lisasid kumbki 13 ning Sofia Kosareva viskas 9 punkti. Wartheni arvele jäi ka 11 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Riia Stradinši Ülikooli parim oli Anna Buša 23 punkti ja 11 lauapalliga.

Tallinna Ülikoolil on nüüd turniiritabelis kirjas neli võitu ja kuus kaotust, Riia Stradinši Ülikoolil aga kolm võitu ja viis kaotust. Järgmine kohtumine ootab Tallinna Ülikooli ees juba uuel kalendriaastal.