TalTech ja Rapla osutasid Läti suurklubidele korralikku vastupanu, Valmiera üllatas

-TalTech - Ventspils | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Ventspils | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti laupäeval ära kolm mängu. TalTech pidi koduplatsil tunnistama BK Ventspilsi paremust, Rapla Avis Utilitas jäi võõrsil alla Riia VEF-ile ning Valmiera Glass VIA sai üllatuslikult võõrsil jagu Jurmalast.

TalTech – BK Ventspils 83:95 (18:15, 24:25, 14:29, 27:26)

Avaveerandi keskpaigas oli seis 11:11 ning teise veerandaja alguseks aitasid Sander Viilup, Levi Martin Giese ning Joona Järveläinen TalTechi 18:15 ette. Leemet Böckleri kaugviskest haaras kodumeeskond ka 29:20 eduseisu, kuid Ronalds Zakise, Janis Berzinši ning Janis Kaufmanise korvidest jõudis Ventspils 40:40 viigini. Gregor Arbeti realiseeritud vabavisetest lõppes poolaeg siiski TalTechi 42:40 juhtimisel.

Kolmanda veerandaja keskpaigani tasavägine mäng jätkus, misjärel tegid külalised 14:2 spurdi ja seisuks 64:51. Linards Jaunzemsi lähiviske järgselt algas otsustav neljandik Ventspilsi 68:56 eduseisust. Korra paisus vahe ka 14-punktiliseks, aga TalTechi vastupanu polnud raugenud ning Sten Olmre aitas omad üheksa punkti kaugusele. Kohtumise otsustavas faasis tegi aga Ventspils 8:2 spurdi ning lõppseis kujunes pärast Järveläinen tabatud vabaviskeid.

Ventspils jäi visketabavuses 50% – 39% peale. Lauavõitlus kuulus neile 44:30 (ründelaud 14:10) ning korvisööte jagati rohkem 21:16. Pallikaotuseid tehti 12, TalTechil kogunes neid 9.

Janis Kaufmanis oli Ventspilsi resultatiivseim 23 punkti ja 7 lauapalliga. Maris Gulbis lisas 16 ja Ronalds Zakis 15 punkti ning 9 lauapalli. Ryan Shanahan Lutheri ja Klavs Cavarsi nimele jäi võrdselt 10 punkti.

Leemet Böckler tõi TalTechi kasuks 22 punkti. Levi Martin Giese järgnes 20 punkti ja 7 lauapalliga, Joonas Järveläinen kogus 13 ning Gregor Arbet 10 silma.

“Meile oli see kolmas mäng nelja päeva jooksul. Reisisime Ungarist Tallinnasse, Rakvere võitis meid oma hea esitusega ja meil oli vähe energiat. Täna oli samuti raske mäng, vastane tegutses hästi. Näitasime aga iseloomu ja võitlesime lõpuni, hoidsime distsipliini nii rünnakul kui kaitses. Olen oma meeskonna üle uhke, et täna võitsime. Liigutasime palli teisel poolajal paremini ja saime paremaid viskekohti. Mina kui treener pole kunagi rahul ja meil on veel palju tööd teha. Eilne mäng näitas, et me polnud piisavalt füüsilised. Peame end igal päeval tõestama. Ventspilsis on alati surve peal. Kui võidad, siis ei öelda midagi, aga kui kaotad, siis küll. Kõik on aga klubis professionaalne ja klubijuhtide toetus on olemas,” rääkis BK Ventspilsi peatreener Arturs Visockis-Rubenis Telia TV-le antud intervjuus, kes mullu juhendas BK Ogret ning käimasoleval hooajal on ta Ventspilsiga tunnistanud FIBA Europe Cup sarjas seitsme mänguga vaid võite.

VEF Riga – Rapla Avis Utilitas 91:85 (30:22, 18:20, 17:21, 26:22)

VEF läks 10:5 ette ja kuigi Rapla suutis kaotusseisu vähendada 15:16 peale, õnnestus kodumeeskonnal avaveerandiga visata 30 punki täis. Teine veerandaeg algas nende kaheksapunktilisest eduseisust ning Janis Blumsi kaugviskest juhtis VEF peagi 38:26. Rapla uue täienduse Paulius Zalyse ja Sven Kaldre kaugvisetest suudeti vahet vähendada ning poolaeg lõppes pärast Montae Glenni pealtpanekut 46:42 VEF-i poolt vaadatuna.

Kolmandat veerandaega alustas Rapla 13:2 spurdiga, millega mindi 52:50 ette. 3.48 enne viimase neljandiku algust viis Roberts Stumbris omad kaugviskest 59:58 juhtima ja Blums sai samuti järjekordse tabava kolmepunktiviske kirja. Külalised suutsid suurema VEF-i spurdi ära hoida ning Indrek Kajupank vähendas vahe veerandaja lõppedes 63:65 peale. Rait-Riivo Laane aitas Rapla loetud sekundid hiljem 67:65 juhtima, aga sealt edasi sammus VEF järk-järgult eest ära. 3.19 enne lõpuvilet oli VEF kaheksa punktiga ees, ent Raplal õnnestus Kajupanga abiga siiski seisuks 83:80 teha. Korra pääsesid külalised veel ühe viske kaugusele, kuid kokkuvõttes Läti klubi siiski ei libastunud ja kuuepunktiline võit saadi kätte.

Visketabavuses jäi VEF 49% – 43% peale. Lauavõitlus võideti 42:31 (ründelaud 12:10). Korvisööte jagati samuti rohkem 22:21 ja pallikaotuseid kogunes neil 19, Raplal 11.

Kristijan Krajina viskas VEF-i parimana 19 punkti, võttis 8 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Arturs Kurucs lisas 18 silma, Xavier Raynard Thames 15 punkti, 4 lauapalli ja 7 korvisöötu. Alexander Madsen tegi kaksikduubli 14 punkti ja 12 lauapalliga.

Indrek Kajupank ja Montae Glenn tõid Rapla eest 16 punkti, kellest viimane võttis veel 12 lauapalli. Devaugntah Williams ja Sven Kaldre järgnesid 12 punktiga. Gregor Ilves lisas 11 punkti ja Rait-Riivo Laane 10 punkti ning 8 korvisöötu.

Jurmala – Valmiera Glass VIA 92:100 (35:24, 14:24, 24:31, 19:21)

Kodumeeskond Jurmala viskas küll esimese veerandajaga koguni 35 punkti ja asus 11 punktiga juhtima, aga nelja tabava kaugviske toel vähendas Valmiera poolajaks kaotusseisu minimaalseks. Kolmanda veerandaja alguses läksid külalised ka juhtima ning eduseis suurenes korra ka kümnele punktile. 5.56 enne lõppu oli Valmiera 92:77 ees ning Jurmala kaheksast punktist lähemale enam ei jõudnud.

Valmiera jäi visketabavuses 54% – 40% peale. Lauavõitluse võitis Jurmala 47:33 (ründelaud 21:6). Korvisööte andis Jurmala rohkem 28:22 ja pallikaotuseid tegi Valmiera rohkem 14:12.

Roberts Krastinš kerkis Valmiera poolelt üleplatsimeheks 32 punkti ja 6 lauapalliga, kes tabas kaugviskeid 6/8. Edmunds Elksnis lisas 28 punkti (kolmesed 5/8), 4 lauapalli ja 9 korvisöötu. Valters Veveris ning Janis Engers kogusid võrdselt 13 punkti, kelles viimane võttis veel 6 lauapalli ja Klavs Dubults sai kirja 12 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Jourdan Grant viskas Jurmala eest 19 punkti ja andis 9 korvisöötu. Edgars Jeromanovs lisas 17 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 8 korvisöötu. Ugis Pinete nimele jäi 14 punkti, Roberts Berzinš tõi 13, Denis Krestinin 11 (lisaks 12 lauapalli) ja Ervins Jonats 10 punkti (lisaks 10 lauapalli).

Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud pühapäeval, 15. detsembril. Tartu Ülikool võõrustab BK Ogret, Pärnu Sadam on vastamisi BC Valga-Valka/Maks&Moorits võistkonnaga ning Läti Ülikool võtab päeva viimases matšis vastu Tallinna Kalev/TLÜ.