Jaakson ja Konontšuk aitasid kahekohaliste punktiskooridega GBA Tšehhi esiliigas võiduni

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormängijate Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduklubi Get Better Academy Europe jätkas mängudega Tšehhi esiliigas ning pühapäeval toimunud kohtumises alistati võõrsil Ostrava Snakes 83:69 (16:26, 17:15, 25:11, 25:17).

Algviisikus alustanud Jaakson teenis mänguaega 30 minutit, viskas selle ajaga 10 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2), jagas 2 korvisöötu ning tegi ühe pallikaotuse. Pingilt sekkunud Konontšuk sai mängida 18 minutit, viskas samuti 10 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/1, vabavisked 3/4), võttis ühe lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ning ühe isikliku vea. GBA parimana tõi Seikou Sisoho Jawara 15 punkti, kodumeeskonna parimana viskas Jan Stehlik 17 punkti.

Tšehhi esiliiga läänetsoonis kümne meeskonna konkurentsis 8 võidu ja 10 kaotusega 6. koha teeninud GBA jaoks jätkub hooaeg mängudega kohtadele 7-12. Kuus meeskonda, kes antud turniiriformaadis mängimist jätkavad, on nii lääne, kui ka idatsooni põhiturniiril 4.-6. koha saanud klubid, nende seas ka GBA. Järgmise kohtumise peab GBA 17. veebruaril, kui koduväljakul võõrustatakse BC Vysocina meeskonda.