fbpx
Close

Sacha Killeya-Jones: Isaiah Briscoe kiidaks minu Kalevisse tuleku kindlasti heaks

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Siim Semiskar

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond on tänavusel hooajal olnud olukorras, kus pikalt pole leitud korvi alla sobivaid välismängijaid. Hetkel on tiimis testiperioodil kaks noort ameeriklast, 21-aastane Sacha Killeya-Jones ja 23-aastane Michael Finke. Neist esimesena nimetatu on juba tõsisema korvpallifänni jaoks tuttav nimi, kuna noormees pallis eelmisel hooajal Tšehhi esiliigas ühes võistkonnas eestlaste Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšukiga.

Korvpall24.ee portaal tegi ameeriklasega juttu teisipäevasel Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängul Valmiera vastu, kus Tallinna klubi sai vastasest jagu ülikindlalt 96:61. Killeya-Jones tegi kohtumises ka oma senise Cramo karjääri ühe parema etteaste, kui tõi kõigest 15 minutiga 22 punkti (kahesed 10/13) ja 6 lauapalli.

“Alati võib rahul olla, kui võidad vastast rohkem kui 30 punktiga. Tulime mängule hea suhtumisega, sest pidasime eelmises mängus Valmieraga põneva lahingu. Võitlesime ja pingutasime kõvasti, sest tahtsime ennast tõestada. Usun, et saime sellega kenasti hakkama,” kommenteeris üleplatsimeheks tõusnud ameeriklane.

Enda Kalev/Cramosse saabumise tagamaade kohta rääkis Killeya-Jones nii: “Alustasin hooaega Saksamaal, aga sain vigastada. Pidin minema tagasi koju operatsioonile ja täpsemalt peab ilmselt küsima mu agendilt. Aga olen väga rahul, kuna Cramos mängimine on minu jaoks suurepäraseks võimaluseks. Paljud head mängijad on tulnud siia ja viinud oma mängu uuele tasemele. Olen seni Kalevis mängimist igati nautinud.”

Kui reeglina Maarjamaale saabuvatel Ameerika mängijatel eelnevad teadmisest meie korvpallist ja isegi meie riigist pea täielikult puuduvad, siis Killeya-Jones on selles suhtes erandlik. Kui tema ühes meeskonnas mängimist noorte eestlastega juba mainisime, siis see polnud kõik. “Tegelikult ma isegi teadsin varasemalt BC Kalev/Cramo kohta, kuna mu kunagine meeskonnakaaslane Kentucky ülikoolist Isaiah Briscoe mängis paar aastat tagasi siin,” selgitas noormees ja lisas: “Ma ei teadnud klubist liiga palju, aga mul oli arusaamine olemas, mis tasemega on tegemist ja kus liigas mängitakse.”

Kas enne otsuse tegemist Isaiah Briscoe käest ka maad uurisid? “Kusjuures ma ei helistanud talle ja ei uurinud maad. Kuigi oleks täitsa võinud seda teha küll. Minu paha,” naeris Killeya-Jones ja lisas: “Aga kõik juhtus nii ruttu, et tulin kiirelt ise siia olukorda oma silmaga vaatama.”

Otse Kentucky ülikoolist 2017/18 hooajaks Kalevisse tulnud Isaiah Brisco tegi Eestis korraliku aasta ning siirdus siit otse NBA-sse Orlando Magicu ridadesse, kus tegi eelmisel hooajal kaasa 39 kohtumises ja kogus keskmised näitajad 14,3 minutit, 3,5 punkti, 2,2 söötu ja 1,9 lauapalli. Tänavusel hooajal pallib 23-aastane tagamees Saksamaa Bundesligas Ulmi Ratiopharmis.

“Isaiah kiidaks minu valiku Kalevisse tulla kindlasti heaks, kuna eestlased ilmselt nägid, kuidas siin mängimine tema karjäärile mõjus. Ta lõi siin läbi ja tõstis oma mängu uuele tasemel. Briscoe on loomulikult hea mängumees ning eks ma üritan käia tema jälgedes nii hästi, kui ma suudan,” lubas Killeya-Jones oma kolledžikaaslasest eeskuju võtta.

Kui Briscoe telefoninumbrit Killeya-Jones enne Eestisse tulekut ei valinud, siis küll suhtles ta oma endiste Tšehhi esiliiga meeskonnakaaslaste Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšukiga. “Nad kinnitasid, et on minu üle rõõmsad, et ma saan Kalev/Cramos mängida. Tänu neile on mul siin osadel mängudel olnud juba ka väike toetajategrupp.”

-Sacha Killeya-Jones | Foto: Siim Semiskar

Killeya-Jones näeb ise oma mängus veel palju parandamisruumi ja peamine eesmärk on tal kehaliselt tugevamaks saada ning hakata korvialusest tsoonist rünnakuid võimsamalt lõpetama. Kaitsemängus on siht selgeks saada, kuidas pick and roll olukorrad Kalev/Cramos mängitakse ja need võimalused vastastel kinni panna. Lisaks töötab noormees pidevalt ka oma viske kallal.

Parim klapp on Kalevi ühel värskemal lisandusel tekkinud ameeriklastega, kuna seal on võõrleegionäridel kõige lihtsam esimest kontakti saavutada. “Aga ka mõned Eesti poisid on teinud suurepärast tööd, et mind siin sõbralikult vastu võtta ja linna tutvustada,” kiitis leegionär kaaslasi.

Killeya-Jones kinnitas, et Kalev/Cramo tasemega võistkonna eesmärk Eesti-Läti liigas peaks olema kogu turniiri võitmine. VTB Ühisliigas usub ta, et Eesti esiklubi jätkab kõigi vastastega võimalikult ägedat võitlust: “Loomulikult on tegemist väga kõrgetasemelise liigaga, aga me ei tohi meeskonnana ühegi kaotusega rahule jääda. Soovime püsida play-off konkurentsis ja eks siis näeb, mis edasi juhtuma hakkab.”

Lõpetuseks oli Killeya-Jones’il üks suurepärane mõttetera kõigile korvpalluritele: “Rasketel ja keerulistel hetkedel tuleks mõelda üksnes võitmise peale. Võitudel on komme paljud probleemid lahendada.”

Sacha Killeya-Jones on hetkel Kalev/Cramo meeskonnas testiperioodil. VTB Ühisliigas on ameeriklase kontole senise kahe mänguga kogunenud keskmiselt 13 minutit, 8 punkti, 3 lauapalli ja 1 blokk. Eesti-Läti liigas on mehel kirjas keskmiselt 12,5 minutit, 13,3 punkti (visketabavus seejuures 72,4%) ja 4 lauapalli.

scroll to top