fbpx
Close

Sander Raieste lapsepõlvelemmikutega platsi jagamisest: see oli sürreaalne kogemus

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Ühena esimestest avaldati lugu meie uuema generatsiooni mängumehe Sander Raiestega, kus 21-aastane ääremängija avaldab ka oma lapsepõlveiidoli.

2018. aasta juunis 19-aastasena sõprusmängus Soome vastu koondisedebüüdi teinud 204 cm pikkune Raieste mäletab nooruspõlvest, et poisikesena avaldasid talle muljet Kristjan Kanguri ja Gert Kullamäe esitused. Aga kõige rohkem hoidis ta pöialt pikaaegsele Kalev/Cramo ja Eesti koondise kaitsespetsialistist snaiprile Gregor Arbetile.

“Arbet meeldis mulle jubedalt seepärast, et mul oli tol ajal sarnaselt temale särginumbriks 13. Ta oli vist ainuke number 13 Eestis, keda ma teadsin,” tõi Raieste välja suure sümpaatia põhjuse.

Ei läinud palju aastaid mööda, kui Raieste sai oma lapsepõlve-eeskujude Arbeti ja Kanguriga koos Eesti rahvusmeeskonnas pallida. Ja mitte ainult… ühiselt kukutati kahe eelmainitu ja Janar Taltsi lahkumismängus 2019. aasta veebruaris hirmkõva Serbia meeskond.

“See oli suhteliselt sürreaalne kogemus. Mõtlesin siis ise ka, kuidas kunagi kümmekond aastat tagasi vaatasin samu mängijaid väikese poisina tribüünilt. Olen tõepoolest õnnelik, et mul oli see võimalus nendega kasvõi korra koos koondises mängida. See oli tõesti uskumatu. Poleks oodanud, et midagi sellist kunagi juhtuda võib,” meenutas Raieste rahulolevalt.

Loe täispikka intervjuud siit: Sander Raieste: minu generatsioon teeb tööd selle nimel, et ka meist märk maha jääks

scroll to top