fbpx
Close

NBA täht: kolmandik NBA palluritest tuleb vaevu ots otsaga kokku

-C.J. McCollum | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-C.J. McCollum | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

NBA mängijate ühendusse kuuluv Portland Trail Blazersi tagamängija CJ McCollum ütles ESPN-i NBA analüütikule Jay Williamsile, et tema hinnangul elab praegusel koroonaviirusest põhjustatud mänguseisakul palgapäevast palgapäevani ligi 150 mängijat ehk koguni kolmandik NBA palluritest.

Alates 2013. aastast NBA-s mängiv 28-aastane CJ McCollum kommenteeris olukorda: „Arvan, et paljudel mängijatel läheb raskeks, eriti neil, kes teenisid miinimumpalka, ei planeerinud korralikult eelarvet või ei osanud sellise olukorraga arvestada. Mõni võis raha välja laenata või perele anda. Mõni võib ülal pidada mitut inimest, kuid nüüd on nii meie kui ka paljude ameeriklaste töö peatatud.“

Hooaja alguse seisuga kujunes NBA tänavuseks keskmiseks palgaks 7,7 miljonit dollarit, kuid miinimumpalk jäi sõltuvalt NBA-s veedetud aastatest vahemikku 0,9–2,6 miljonit dollarit. 2019/2020 hooaja enimteeniv mängija on aga vigastuse tõttu vaid viies kohtumises kaasa teinud Golden State Warriorsi superstaar Stephen Curry, kellel on taskus leping 40,2 miljonile. Nendelt summadelt arvestatakse veel maha osariigiti erinevad maksud.

Viiendat hooaega järjest üle 20 punkti mängus viskav McCollum, kes oleks pidanud tänavuse hooaja eest teenima 27,5 miljonit, kurtis ESPN-i analüütikule, et praeguses kriisiolukorras on eriti keerulisse seisu sattunud koguni kolmandik NBA korvpalluritest: „Minu hinnangul elab 450st NBA mängijast ilmselt umbes 150 palgapäevast palgapäevani.“

Liiga juhtkond ja mängijate ühendus on juba mitu nädalat pidanud palgaläbirääkimisi seoses praeguse mänguseisakuga. Enamik NBA mängijaid saab palgatšeki iga kuu 1. ja 15. päeval. Kuigi ühtegi mängu pole juba üle kuu aja peetud, said NBA mängijad 15. aprillil kätte täispalga. Veel pole teada, mis saab järgmisel palgapäeval, 1. mail.

scroll to top