fbpx
Close

Sander Raieste: loodan ka Baskonias hakkama saada, mingit hirmu küll selle ees pole

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Kogu korvpallimaailm sai tänavu rüüstatud koroonaviiruse poolt ning seetõttu on vaid vähestel Eesti korvpalluritel järgmise hooaja suhtes mingi kindlus olemas. Üheks selliseks on Hispaania suurklubi Baskoniaga viimast lepinguaastat alustav mitmekülgne mängumees Sander Raieste, kelle eesmärk on uuel hooajal murda ennast klubi põhikoosseisu.

21-aastane ja 204 cm pikkune Raieste, kes platsil võib täita positsioone “kahest” “neljani”, pallis tänavusel hooajal laenulepingu alusel Eesti esiklubis BC Kalev/Cramo, kus sai ennast proovile panna teda tõenäoliselt järgmisel aastal ootava taseme ehk Euroliiga tiimide vastu.

Raieste keskmised näitajad 19 VTB Ühisliiga kohtumisega olid 13,5 minutit, 3,8 punkti ja 2,6 lauapalli. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas tegi noormees kaasa 24 matši ja kogus 19,8 minutit, 7,8 punkti, 4 lauapalli, 1,8 korvisöötu ja 0,8 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus vastas tänavu ennast taas ka NBA draftis üles andnud Raieste muuhulgas küsimusele, kuidas jäi ta rahule hooajaga BC Kalev/Cramos ja mida oskab oodata uueks hooajaks Hispaaniasse naastes?

Millise emotsiooniga alustais treeninguid siin korvpallikodus, kus saab taas meeskonnakaaslastega silmast-silma kohtuda?

Normaalne on saalis olla, ei pea üksi kuskil lihtsalt jooksmas käima või kätekõverdusi tegema. Saab inimestega juttu rääkida ja jälle suhelda. Nii on palju mõnusam trenni teha.

Millised Su tulevikuplaanid on, kas oskad juba midagi öelda?

Korvpalli tahaks mängida. Praegu igal pool pole hooajad veel ametlikult läbigi, nii et tuleviku mõttes ei oska midagi öelda praegu.

Kas kogu mängijateturg seisab hetkel?

Suhteliselt keeruline on jah. Kõik seisab ja pigem mõeldakse selle peale, kuidas eelarved ja kõik sellised asjad olema hakkavad. Saan aru, et need asjad tahetakse enne paika panna ja siis hakatakse alles mängijaid otsima.

Aga Sinul peaks olema kõik selles mõttes turvaline, et Baskoniaga on lepingut veel üks aasta järel?

Mul on aasta veel lepingut, jah. Eks ka minu elu teeb see kriis keerulisemaks küll, aga suures plaanis on järgmine aasta ka (leping) ja ütlen ausalt, et väga hullusti sellepärast ei põe.

Kas Baskonia inimesed on Sinuga kriisi ajal kontaktis ka olnud, juhendanud vahepealse treeningu osas vms?

Otseselt ei ole. Neil on seal enda hooaja lõpetamine ja nad teavad, et meil siin hooaeg läbi sai. Siis nad ütlesid küll, et kui midagi vaja on, siis võin märku anda. Aga sain Priit Lehismetsalt niikuinii treeningkava. Kuna meil nüüd on see (korvpallikodu), siis eriti pole nad muretsenud minu pärast.

Aga uuel hooajal arvestatakse Sinuga kui põhimeeskonna mängijaga?

Nii ma olen aru saanud.

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Andsid oma nime teist aastat järjest üles ka NBA draftis. Tänavu aga draftilaagreid ja treeninguid ei toimu ning enda näitamine pole võimalik. Kas meeskondade intervjuud peaksid toimuma veebi vahendusel?

Ütlen ausalt, et ma pole absoluutselt sellesse süvenenud.

Kuidas suhtud korvpallikodu projekti? Kas see aitab koondisemeestega paremat klappi leida?

Arvan, et see on tegelikult väga hea, et selline asi üldse tehti. Koondiseakendega on selline lugu, et on vaid nädal aega, aga siin saad juba suvel mingid põhimõtted paika panna. Need ei tohiks meelest ära minna. Hiljem hoiab mingite asjade pealt aega kokku ja saab tegeleda rohkem vastaste skautimise ja muu vajalikuga. Siin on võistkondlikult väga hea suvel põhja laduda.

Kuidas jäid rahule lõppenud hooajaga BC Kalev/Cramos? Kas mänguminutid olid Sinu jaoks piisavad?

Siin tagantjärele oleme kõik jube targad ja võiks igasuguseid asju öelda, aga suures plaanis jäin rahule, et sain mängida. Tulin koju tagasi, mul oli see võimalus ja ega ma midagi ei kahetse küll. Mulle see kogemus meeldis, sest igas võistkonnas ja iga treeneriga võtad midagi kaasa ja õpid. Kogu aeg ei peagi lihtne olema ja vahel tulebki teha asju, mis sulle võib-olla ei meeldi, aga see annabki rohkem juurde. Olid nii plussid kui miinused, nagu kõigi asjade juures, aga lõppkokkuvõttes mööda külgi see kogemus maha kindlasti ei jookse.

Kas järgmisel hooajal Baskonia põhitiimi pääsemine oleks just mängutasemes veel üks oluline samm edasi?

Samm edasi on kindlasti. Sain Euroliiga tasemel mängijate vastu proovida ja VTB Ühisliigas on ikkagi ka mõned Euroliiga satsid. Mingil määral olen nüüd kogenud seda asja, et teinud täishooaja kaasa suhteliselt kõrgetasemelises liigas. Loodan ka Baskonias hakkama saada, mingit hirmu küll selle ees pole.

scroll to top