fbpx
Close

Selgusid tänavused Saaremaa maakonna meistrid korvpallis

Avatar
-Tesman | saarekorvpall.ee

Ülemöödunud nädalavahetus oli Saaremaa maakonna korvpalli meistrivõistlustel tihe ja tegus. Otsustavad poolfinaalid ja kohamängud peeti nii meeste meistrivõistluste arvestuses, kui ka seeniorite 40+ vanuseklassis.

Meeste seeniorite meister aastase vaheaja järel taas Tesman.

Seeniorite turniir oli terve hooaja väga põnev, mängud olid pingelised ning just sedamoodi lõpetati ka hooaja viimased kohamängud.

Maakonna meistriks tuli Tesman meeskond, kes otsustavateks mängudeks oli saanud pisut ka abijõude. Orissaare/Klotoid meeskond kahjuks pidi otsustavad mängud pidama ilma oma tugitalade Andre Kuntseli ja Mati Rüütlita. Võit Tesman võistkonnale kahe mängu kokkuvõttes 149:139. Pronksise medali eest võitlesid SO3K ja Pihtla meeskonnad ning tulemuseks 60:53.

Hooaja paremusjärjestus:

1. Tesman
2. Orissaare/Klotoid
3. SO3K
4. Pihtla
5. Vesse

Hooaja parim mängija oli Kristjan Leedo Tesman meeskonnast.

Turniiri statistilised näitajad ja meeskondade nimekirjad on üleval www.saarekorvpall.ee lehel.

-Orissaare Träx | saarekorvpall.ee

Orissaare Träx valitseb taas Saaremaa meeste korvpalli.

Meeste turniiril näitas oma võimu taaskord Orissaare Träx meeskond, kes tuli maakonna meistriks juba kuuendat korda, kui alistati tasavägises finaalis BC Käsa võistkond 70:68. Aivo Laul ja Härmo Lambot tõid mõlemad 17 punkti ja vastastest tõid Indrek Õunpuu ja Alvar Väli vastavalt 16 ja 15 punkti.

3.-4. koha mängus suutis võitjana välja tulla liiga uustulnuk Estlant, kui alistati Tesmani võistkond 69:64. Võitjate parim oli Mikko Laugen 26 ja kaotajatel Egert Väinaste 22 punktiga.

Hooaja kulminatsioon siiski nii kergesti orissaarlaste jaoks ei tulnud, kuna otsustavates mängudes tulid võidud väga raskelt ning etteruttavalt võib öelda, et kõik neli final fouril osalenud meeskonda olid võrdsed ning mängude lõpuvileni käis pingeline võitlus.

-Gert Kaldmäe | saarekorvpall.ee

Mängude statistika on samuti üleval www.saarekorvpall.ee lehel ning pilte näeb saarekorvpalli Facebooki fännilehel.

Lisaks põnevatele mängudele kaasati sel aastal play-off mängudesse ka meie noori tuleviku korvpallureid kes lisaks abistamisele mängude läbiviimisel, osalesid ka ühes teatevõistluses, et anda noortele pisut suurema publiku võimalus oma oskusi näidata.

Tallinna Külmhoone AS toetas noorte võistlust kahe suure kasti “Väike Tom” jäätisega. Lisaks pakkusid silmailu ja kauneid tantse ka Saaremaa võrkpalliklubi ametlikud tantsutüdrukud.

Meeste korvpalli põhiturniiri põhjal jagati ka eriauhindu ning põhiturniiri parim vabaviskaja oli BC Käsa keskmängija Karli Saar. Põhiturniiri edukaim korvikütt oli Tesman keskmängija Raigo Sooär. Maakonna parimaks kaugviskajaks võitles end viskevõistlusel Karel Miil, visates 30 võimalikust punktist 17.

Hooaja kulminatsiooniks olnud final fouri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Orissare Träx meeskonna ääremängija Gert Kaldmäe.

scroll to top
Inline
Inline