Andersoni klubi maksis neilt karikavõidu röövinud Namurile kätte

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Belgia naiste korvpalli meistriliigas kohtub Merike Andersoni koduklubi Castors Braine poolfinaalis Namuriga, kes alles hiljuti röövis neilt võimaluse võita Belgia karikas. Poolfinaalseeria avamängus suurfavoriit vastastele mingit võimalust ei andnud ja võitis 76:54.

Castors Braine pani surve peale kohe avaminutitest, kui avaveerand võideti 28:12. Igasugused võimalused võeti Namurilt ära viimasel veerandil, mis võideti 22:10.

Kogenud eestlannast tagamängija viibis väljakul 14 minutit ja punktiarvet ei avanud, kui eksis ainsal kahepunktiüritusel. Lisaks sai ta kirja ühe lauapalli ja ühe korvisöödu.

Castors Braine’i liidritena hiilgasid ameeriklanna Celeste Trahan-Davis 22 punkti ja 17 lauapalliga ning lätlanna Anete Šteinberga 21 silma ja 8 lauapalliga. Viskeid vaid 28-protsendiliselt tabanud Namuri poolel oli 16 punktiga parim Hanne Mestdagh.

Poolfinaalseeria teiseks ja kolmandaks mänguks kolitakse Castors Braine’i koduväljakule, kus mängud toimuvad 11. ja 14. aprillil.