Kolm kolmest tabanud Pulk ja Anderson olid Saksamaal mõlemad resultatiivsed

-Merike Anderson | Foto: Siim Semiskar

Saksamaa kõrgliigas jätkusid mängud nädalavahetusel ning platsil käisid mõlemad Eesti naistekoondislased. Janne Pulk ja Hannover said napi võidu Heidelbergi vastu ning Merike Anderson ja Saarloius olid kindlalt üle liiga kolmandal kohal olevast XCYDE Angels klubist.

Janne Pulk ja koduklubi Hannover alustasid mängu tagasihoidlikult, esimesel veerandil visati 11 punkti ning kaotati veerand 5 punktiga (11:16). Teisel veerandil visati Heidelbergist 7 punkti rohkem ja poolajale mindi 2 punktilise eduga (29:27). Teine poolaeg kulges väga tasavägiselt, kolmanda veerandiga suudeti edu kasvatada veel 1 punkti võrra (54:51) ning viimasel veerandil viskasid mõlemad naiskonnad 20 punkti. Mängu lõppskoor Hannoveri kasuks 74:71.

Pulk viibis platsil 33 minutit ning kogus 13 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/6), võttis 2 lauda, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ning 3 isiklikku viga. Hannoveri parim punktitooja oli Aliaksandra Tarasava 23 punktiga, Morgan Pullins lisas 13 punkti. Kaotajate parim oli Pele Marina Gianotti 28 punkti ja 8 lauapalliga.

Liiga viimasel kohal olev Merike Andersoni koduklubi Saarloius sai nädalavahetusel 15 kaotuse kõrvale kirja kolmanda võidu, kui alistati 3. positsioonil olev Angels 77:61 (11:12, 18:16, 26:22, 22:11). Eestlanna mängis 30 minutit ning viskas 13 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/8, vabavisked 2/3), võttis 5 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget ning 3 isiklikku viga. Saarlouisi poolel tegi kaksikduubli Alison Gorell, kes viskas 22 punkti ja võttis 12 lauapalli, Levke Brodersen lisas 18 punkti. Kaotajatele tõi enim punke Luisa Geiselsöder, kelle arvele kogunes 19 punkti.

Tabeliseis on jäänud samaks, Hannover on 11 võidu ja 7 kaotusega 5. kohal ning Saarloius viimasel ehk 12. positsioonil. Janne Pulga ja Hannoveri järgmine vastane on Merike Andersoni eelmine klubi Keltern, kes on hetkel liiga liider.