Mailis Pokk ja Janne Pulk tulid Kelterni ridades Saksamaa meistriks!

-Janne Pulk, Mailis Pokk ja Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas peeti täna finaalseeria kolmas kohtumine. Ülivõimsa hooaja teinud Kelterni Rutronik Stars, kelle ridades pallivad ka Mailis Pokk ja Janne Pulk, sai pärast 95:69 võiduga lõppenud mängu alustada pikisilmi oodatud tähistamist. Bundesliga valitseja hooajal 2020/2021 on Kelterni Rutronik Stars!

Mäng kuulus avavilest alates kodusaalis pallinud Starsi kätte. Alguses kätte võidetud edu suudeti kasvatada iga veerandiga ning võitjas ei tekkinud kordagi kahtlusi. Võidunumbrid 95:69 tähendasid kogu seerias 3:0 seljavõitu ja seda, et kolmandat korda sel hooajal said Kelterni mängijad lüüa võidutantsu ja tõsta pea kohale võidukarika (kaks korda karikavõistluste raames ja ühe korra liigakarika võidu puhul – toim.).

Kuna võitja oli selge tublisti enne lõpuvilet, said Kelterni poolelt enam kui kümneks minutiks väljakule kõik 12 pallurit, kes ka kõik käe valgeks said. Enim punkte kogus ameeriklanna Krystal Vaughn, kes viskas 19 silma. 12 punkti peale jäi Jasmine Thomas.

Eesti koondislane Mailis Pokk viibis väljakul 16 minutit, mille jooksul viskas viis punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/4). Lisaks hankis Pokk ka neli lauapalli, millest pooled olid ründelauast, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike.

Hooaja peale teenis Mailis Pokk keskmiselt veidi alla 18 minuti mänguaega, mille jooksul viskas 8,2 punkti, noppis 3,8 lauapalli ja jagas keskmiselt ühe korvisöödu. Tänane sündmus pole siiski Poki jaoks esmakordne, sest tegemist on 28-aastase eestlanna jaoks teise võidetud Bundesliga tiitliga Kelterni särgis. Samasuguses rõõmsas olukorras oli eestlanna esimest korda hooaja 2017/2018 lõpus.

Teine Eesti koondislane Janne Pulk viibis väljakul kaasmaalasest ühe minuti võrra vähem ja viskas ühe punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/4, vabavisked 1/1). Veel hankis Pulk ühe ründelaua, jagas ühe korvisöödu ja tegi kolm vaheltlõiget.

Äsjalõppenud hooajal teenis Janne Pulk keskmiselt 15 ja pool minutit mänguaega, mille jooksul viskas 5,7 punkti, jagas 0,4 korvisöötu, noppis 0,8 lauapalli ja tegi keskmiselt 0,5 vaheltlõiget.

Hõbemedalid üllatuslikult kaela riputanud Osnabrücki poolelt oli otsustavas kohtumises resultatiivseim ka esimeses kahes mängus hiilanud Samantha Führing, kes viskas 16 silma. Emma Eichmeyer viskas 14 punkti.

Bundesliga pronksmedalid teenis poolfinaalis üllatulikult Osnarückile kaotanud Herner TC, kes alistas kolmanda koha mängus Marburgi suurelt 82:41.