Siim Lauri hiilgav mäng aitas Betoonimeistril võiduarve avada

-Siim Laur | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga selle nädala ainus mäng peeti kolmapäeva õhtul Tallinnas Nord Cramo spordihoones. Mängu kontrollinud Betoonimeister/SK Nord/Cramo võttis Eesti Maaülikool/SKARCON’i üle 78:70 (22:16; 13:11; 26:15; 17:28) võidu. Seni kaks korda kaotusekibedust tundma pidanud olümpiavõitja Tiit Soku juhendatavate jaoks oli tegemist hooaja esimese võiduga.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo haaras kohe kohtumise alguses kerge initsiatiivi, võites avaveerandi 22:16. Väljakuperemeeste hea hoog jätkus ka järgmisel kümnel minutil: 2.38 enne poolajavilet kasvatas Siim Lauri kahepunktivise Betoonimeistri eduseisu esmakordselt enam kui kümnepunktiliseks (33:21). Ken Karja tudengimeeskonnast vähendas omade kaotusseisu poolajaks 27:35-le.

Siim Laur ja Aivar Grüning korraldasid kolmandal veerandajal tõelise viskekontserdi, tabades kahe peale viis kaugviset, mis käristas võõrustajate edu veerandaja lõpuks 19-punktiliseks (61:42). Maaülikool suutis suuresti tänu neljandal veerandajal teenitud vabavisetele (14 üritust, millest korvirõnga läbis 13) mängu tagasi tulla (67:60), kuid järelejäänud 3 minuti ja 50 sekundi jooksul sai rohkem õnnestumisi kirja Betoonimeistri meeskond, tänu millele saadi sel hooajal esmakordselt võidurõõmu maitsta.

Üleplatsimeheks kerkis 26 punkti visanud Siim Laur, kelle arvele kogunes ka 8 lauapalli. Aivar Grüning toetas teda 14 silmaga. Kaotajate resultatiivseimaks osutus 16 punkti toonud Ken Karja, Gert Kaldmäe lisas 13.

Maaülikool langes tänase mängu järel tabelis kuuendaks (2-1), Betoonimeister (1-2) on 12 meeskonna hulgas kümnes.