fbpx
Close

Siim-Markus Post: saime riietusruumis korraliku peapesu ja teeme sellest omad järeldused

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama meeskond sai Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kolmapäeval tabelisse kahe võidu kõrvale teise kaotuse, kui Tallinnas jäädi 83:94 alla TalTechile. Pärnakate mängujuhi Siim-Markus Posti arvates sai saatuslikuks nende kehv kaitsemäng, mis paljuski ongi ebastabiilse hooaja alguse põhjuseks olnud.

“Ütlen ausalt, et kaitses me oleme praegu läbikäiguhoov. Teeme skautingu ja teame, mida vastased teevad – kes on paremakäeline, kes vasakukäeline, kes viskaja… Siis läheme mängima ning teeme risti-vastupidi kõik,” rääkis Post Korvpall24.ee portaalile.

Pärnu üks ameeriklasest leegionär Robert Benjamin Marberry jooksis väljakule algviisikus, kuid lasi TalTechi ääremängijal Oliver Metsalul teha kolm kiiret korvi ning istutati seejärel peatreener Heiko Rannula poolt mängu lõpuni pingile.

“Metsalu pani esimesed seitse punkti vasaku käega lay-upid. Teadsime, et ta on vasakukäeline ja läheb ainult vasakule poole. Kõik oli kokku lepitud, aga veaga maha me teda ei võtnud. Ma arvan, et see oligi põhjus,” kommenteeris Post seda olukorda.

“Praegu oleme pingil istudes kõik kõvad juhendajad ja targutajad, aga väljakule minnes on meil juhe koos. Peame saama tiimina paremaks ning hakkama mängu paremini lugema. On vaja mõista, keda me katame, kust me abistame ja kuidas saame meeskondlikult kaitses mängida,” oli Post kogu tiimi osas nõudlik. “Meil tegelikult on potentsiaali väga palju, aga peame mängu klappima saama, et kõik oleksid ühel lainel.”

Nii varem mainitud Marberry kui ka teine ameeriklane Jeremiah Paige on noored mehed, kellel vaja Euroopa korvpalliga harjuda. Posti sõnul on meeste esituses mängustiilide erinevus tunnetatav. “Pigem tuleb öelda, et neil veel võtab harjumine aega. Samm-sammult on nad paremaks minemas, aga mitmed asjad, mis meile juba noorena selgeks tehakse, on neile harjumatud. Nad peavad ümber õppima ja see on kohati raske.”

Posti sõnul näitas Pärnu hetke ebastabiilsust see, kuidas TalTechi vastu suudeti korduvalt vahe tasa teha, kuid taas lubati vastasmeeskond eest ära. “Meil on pidevad tõusud-mõõnad ja seda on ühes mängus liiga palju. Peaksime rohkem kontrollima mängu ja olema stabiilsemad. Kuna kõik käib üles-alla, siis tulevad rabedad esitused ja lollid kaotused sisse.”

Mängujuhi sõnul on hooaeg alles algusfaasis ning keegi mõne üksiku kaotuse pärast pead norgu ei lase. “Praegu saime riietusruumis korraliku peapesu ja usun, et mehed teevad sellest järeldusi. Peame igaüks peeglisse vaatama, et väljakul mehe eest väljas olla!”

Järgmise mängu peab Pärnu Sadam koduliigas juba pühapäeval kell 18, kui võõrustatakse Tartu Ülikooli meeskonda.

scroll to top