fbpx
Close

Štelmahers pole madalate eesmärkide mees: VTB-s soovime kindlasti jõuda play-offi!

Avatar
-Roberts Štelmahers | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel aastal alustas BC Kalev/Cramo Eesti-Läti liiga hooaega Roberts Štelmahersi juhitud BK Ventspilsi vastu, kes hiljem tuli ka liiga meistriks. Nüüd ollakse nimeka treeneriga ühes paadis ning tugeva treeningu mõttes kohtutakse kontrollmängus 8. septembril kell 17:00 Saku suurhallis Euroliiga tippsatsi Kaunase Žalgirisega. 

Nimetatud mängu eel korraldati Kristiine Keskuses pressikonverents, kus olid kohal mõlema klubi esindajad. Korvpall24.ee kasutas juhust ning küsis Štelmahersi käest meeskonna komplekteerituse ning uute mängijate ja sihtide kohta.

“Olen mängijatega väga rahul. Kõik mehed on professionaalid. Nad olid juba trenni tulles heas vormis. Kogu Kalev/Cramo organisatsioon on professionaalne ja mulle selline suhtumine meeldib,” ei olnud peatreener klubi aadressil kiitusega kitsi. “Raske on muidugi öelda, kas Kalev/Cramo on parem kui eelmisel aastal ja kas ka parem, kui eelmise aasta BK Ventspilsi meeskond, mida juhendasin. Ma nii hästi veel hoolealuseid ei tunne.”

Kuigi Štelmahers alles õpib meeskonda tundma, siis ühe tugevuse oskas välja tuua: “Mulle tundub, et meie peamine trump võiks olla hea meeskonnavaim ja koostöö. Paljud siinsed mängumehed on omavahel varem koos pallinud. Ennekõike pean silmas Eesti koondislasi.”

Eesti-Läti liiga sihtidest rääkis peatreener nii: “Kalev/Cramo taoline klubi saab panna endale vaid kõige kõrgemad eesmärgid. Vastased muutuvad samuti suvega ja loodetavasti saame seekord ka VEF-iga hakkama (eelmisel hooajal Kalev/Cramo ei võitnud VEF-i kordagi – toim.).”

“VTB-s soovime kindlasti jõuda play-offi. Kui kõrgele seal olles edasi julgeme unistada näitab hooaeg. Vastased on rahakad ning mehitavad ennast väga heade palluritega. Kõrgele jõuda algaval hooajal saab olema äärmiselt raske,” ei hinnanud Štelmahers meeskonna võimalusi kõrges mängus kaasa lüüa üleliia suureks.

Kas suvel NBA draftis nime üles andnud Sander Raieste tõuseb Kalev/Cramo liidriks, näitab Štelmahersi sõnul hooaja kulg: “Vara on veel öelda, kas ta kujuneb selle meeskonna liidriks. Tal on enda kallal veel igas elemendis vaja tööd teha, et samm edasi astuda. Näiteks kolmeste tabamine peab paranema ning väiksemad nüansid muudes valdkondades. Enese arendamisel ei ole piire, alati annab midagi paremini teha.”

Kiitust jagus peatreeneril meeskonna kapteni aadressil: “Hea meel on Kristjan Kanguri üle. Ta on väga heas vormis, võib-olla isegi paremas, kui eelmisel aastal. Kangur mõistab mängu suurepäraselt ning tema on kindlasti mees, keda saab igas olukorras usaldada.”

scroll to top
Inline
Inline