fbpx
Close

Sten Saaremäel Rakvere Tarva ambitsioonidest: kindlasti võib ka meid play-off’is näha

-Sander Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

-Sander Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

Käesolevaks hooajaks Rakvere Tarvasse tagasi läinud Sten Saaremäel (21-aastane, 187 cm) on kindlalt võistkonna põhimängujuht ning kannab suuremat koormat, kui ta seda Pärnu Sadama ridades tegi. Kui eelmisel hooajal sai Saaremäel keskmiselt 18,5 minutit mänguaega, siis sel hooajal Tarva eest on teda seni usaldatud teda platsile keskmiselt 23 minutiks. Selle ajaga on mängumees toonud 4,7 punkti ning andnud keskmiselt 5,3 korvisöötu kohtumises.

Korvpall24.ee käis vaatamas Saaremäeli põnevas mängus Tallinna Kalev/TLÜ vastu, kus pallur tõi 9 silma ning andis 9 korvisöötu. Rääkisime Saaremäeliga Tarva organisatsioonist, meeskonnast kui ka mehe enda rollist ning eesmärkidest.

Saaremäel tõdes, et Tarvas on täiesti muutunud võrreldes sellega, kui ta seal ligi kolm hooaega tagasi pallis: “Kui Andres Sõbra ajal oli palju välismaalasi, ennekõike palju lätlasi, siis nüüd on välismaalasi vähem.  Praegu visatakse noori Eesti pallureid n-ö külma vette ja oodatakse, et nad sealt välja ujuvad. Juris Umbraško paneb kindlasti kaitsele rohkem rõhku, kui Sõber seda tegi.”

Kui Haller ära ei pane, siis läheb meil väga raskeks

“Tarvas on praegu väga professionaalne klubi, teeme trenni kaks korda päevas, välja arvatud mängupäeval, ning mõned puhkepäevad vast ka lubatakse. Kõik peale Renato Lindmetsa ja Kaido Saksa on profid,” jagas mängumees organisatsioonile kiidusõnu.

Saaremäel iseloomustas seda, millised ülesanded talle Tarvas antud on: “Minu asi on rünnakutel panna pall liikuma, teha õigeid otsuseid ja kaitses mees kinni võtta. Peamine, et pall liiguks. Kindlasti tuleb mul Tarvas rohkem viskeid võtta, kui seda Pärnus tegin. Kui vaba olen, siis tuleb peale panna.”

Meeskond on Saaremäeli sõnul väga ühtlane: “Meie tiimis tasub kõigil silma peal hoida see hooaeg. Egert Haller paneb hästi kolmeseid ja välismaalased on ka valusa käega. Haller viskab väga hea protsendiga ja talle on luba antud palju peale visata. Kui tema ära ei pane, siis läheb meil väga raskeks. Õnneks ka Marko Kuhi teeb mängu tulles õigeid otsuseid ning temast on palju kasu. Ta on selline tugev poiss kaitses, kes võib vajadusel sisse visata.”

Oleme noored, uljad ja näljased

Sarnaselt Sõbra koosseisudele on ka üks kõva lätlane tiimis: “Kristaps Glutitis (24-aastane, 191 cm) on mänginud varem kõvades tiimides ja teeb meie jaoks väga vajalikke otsuseid väljakul. Murrab läbi, võtab lauda ning kui vaja, siis viskab. Ainult kiidusõnu võin öelda tema kohta. Tiimikaaslasena hea inimene, professionaalne suhtumine. Loodame, et Kalev/Cramo teda endale ei taha (Naerab – toim.).”

Tarva eesmärkidest rääkides oli Saaremäel lootusrikas: “Kindlasti võib ka meid play-off’is näha. Hooajaeelsel pressikonverentsil öeldi meie kohta, et paberil kõige nõrgem sats, aga paber ei mängi, mängivad mehed ning oleme vägagi üllatusvõimelised. Meil on ühtne punt, kus keegi eriti ei põe ja tehakse kõvsati trenni. Võib öelda, et oleme noored, uljad ja näljased.”

Saaremäel tunnistab, et mõtleb vahel välismaale minemisest, aga praegu keskendub alanud hooajale: “Arendan ennast trenn trennilt ja mäng mängult. Eks hooaja lõpus näha ole, mis seis on. Praegu välismaalt küll keegi uksele koputamas ei käi ja lõhun Tarva eest kõvasti mängida.”

 

scroll to top