Kitsing ei saanud kolmestesihikut paika ja Rytas alustas Meistrite liiga hooaega kindla kaotusega

-Kristjan Kitsing | Foto: Ekraanitõmmis

Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas võõrustas teisipäeval FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri esimese vooru mängus Kreeka kõrgliigaklubi Peristerit. Kuigi poolaeg lõppes viigiga, olid kolmandal ja neljandal veerandajal külalised selgelt paremad ja teenisid 106:88 (27:22, 24:29, 29:20, 26:17) võidu.

Visketabavuses jäi Peristeri peale 60,7% – 40,3%. Lauavõitlus jäi 31:31 viiki, ründelaua võitis Rytas 14:7. Korvisööte andis Peristeri rohkem 28:15 ning vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 12:8. Pallikaotuseid kogunes Rytasel 16, vastastel 14.

Kristjan Kitsing sai mänguaega ligi 27 minutit, mille jooksul viskas 8 punkti (vabavisked 3/3, kahesed 1/2, kolmesed 1/7). Veel võttis ta 3 lauapalli, tegi 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Chris McCullough viskas Rytase parimana 22 punkti ja võttis 9 lauapalli. Mindaugas Girdziunas lisas 15, Demetrius Jackson 14 (lisaks andis 6 korvisöötu) ja Andrew Goudelock 13 punkti. Arnas Butkevicius tõi sarnaselt Kitsingule 8 silma.

Peristeri poolelt oli peatamatus hoos Steven Gray, kes kogus üleplatsimehena 39 punkti ja andis 7 korvisöötu. Tre McLean järgnes 19 punktiga ning Marvin Jones tegi kaksikduubli 14 punkti ja 10 lauapalliga. Panagiotis Vasilopoulos lisas 13 ja Terran Petteway 11 silma.

10. novembril on Rytas võõrsil vastamisi Strasbourgiga ning 8. detsembril toimub Baltikumi siseheitlus, kui võõrustatakse Riia VEF-i.