fbpx
Close

Sten Sokk TalTechiga liitumisest: tahtsin rohkem mängida, mitte pikkadel sõitudel lihtsalt kaasas olla

Avatar
-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Pikalt Eesti koondise mängujuhiks olnud 32-aastane ja 184 cm pikkune Sten-Timmu Sokk tegi algavaks hooajaks karjääris olulise muudatuse, kui lahkus Eesti esiklubist BC Kalev/Cramost ning liitus TalTechi meeskonnaga. Pallivirtuoosi enda sõnul jääb küll esmapilgul mulje, et ta astus mängutasemes tagasi, kuid selle kompenseerib algaval hooajal eeldatavalt talle langev suurem mängukoormus ja tähtsam roll.

Korvpall24 rääkis Sokuga eelmisel nädalal peetud Paf Eesti-Läti korvpalliliiga avaüritusel, kus kõikide meeskondade esindajad said näidata oma kokkamisoskust ning samal ajal meediale algava hooaja kohta mõtteid jagada. Kuna Sokk on hetkel taas vigastuse küüsis, siis uurisime muuhulgas, millal teda taas platsil võiks näha ning kuidas mõjutab vaikselt turjale hiiliv vanus tema tervist sportlasena.

Proovime hinnata ka TalTechi meeskonna algava hooaja tugevust, uurime, kas tuttava peatreeneri Alar Varraku käe alla ja mitmete tuttavate mängijate kõrvale on lihtsam minna või vajab ka see protsess teatavat harjumist ning loomulikult küsime Sokult, kuidas tema arvates mõjutab see käik Eesti koondist, kui 2022. aastal on meid ees ootamas EM-finaalturniir.

Võib vist öelda, et astusid uueks hooajaks väikese sammu tagasi. Räägi, mis selle otsuse taga oli?

Esiteks saab seda väidet minu vanuses mitmeti mõista. Jah, VTB tase on VTB tase ja Kalev/Cramo tase on kõrgem, aga olenemata meeskonnast, kus sa mängid, saab mängida hästi ja halvasti. Ühes meeskonnas oled pigem rollimängija ja teises oled põhimängija. Minu jaoks saab see olema huvitav väljakutse üle paari-kolme aasta, kus ma pean jälle ise hoolitsema, et meil hästi läheks, mitte ma ei aita lihtsalt kõrvalt teisi. Pisiasju, mis selle otsuse tõid, on palju. Kuna olen karjääri teises pooles, siis tahtsin rohkem mängida, selle asemel, et olla pikkadel sõitudel lihtsalt kaasas. Muidugi oleksin võinud seda veel paar aastat teha, aga minu jaoks läks just tänu sellele koroonaasjale reisimist paljuks. Oli ka muid detaile, aga need ei puuduta otseselt korvpalli.

Loe täispikka intervjuud SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline