fbpx
Close

Mis seisus on meie lõunanaabrite klubid enne Eesti-Läti korvpalliliiga hooaja algust?

-Paf Eesti-Läti korvpalliliiga mängupall | Foto: Siim Semiskar

Kuna juba sellel nädalal on algamas Paf Eesti-Läti korvpalliliiga, on paras aeg vaadata, millises lahingrivistuses lõunanaabrite klubid meie meeskondi kimbutama tulevad. Ka sellel hooajal osaleb liigas kuus Läti võistkonda – Riia VEF, Ventspils, BK Ogre, Valmiera Glass Via, BK Liepaja ja Läti Ülikool. Eesti klubisid osaleb liigas teatavasti kaheksa, seega lõunanaabritest kahe võrra rohkem. Samas on Eesti meeskondade nimekirja registreeritud kokku üheksa Läti päritolu mängijat, teadaolevalt aga ükski eestlasest mängija Läti klubides ei mängi.

Riia VEF on kahe hooaja vahel muutnud üsna oluliselt oma koosseisu. Läti päritolu põhitegijatest on alles jäänud Artis Ate ja Kristers Zoriks ning paar noormängijat. Välismängijatest jätkab klubis Soomest pärit keskmängija Alexander Madsen.

Meeskonna põhitegijatest on lahkunud ülejäänud leegionärid ning lätlastest hooaja Kalev/Cramoski veetnud Aigars Škele, kes siirdus Würzburgi klubisse Bundesligasse. Korralikud tiimid on leidnud ka näiteks Kyle Allman (Paris Basketball Prantsusmaal) ning Michale Kyser (Hapoel Holon Iisraelis). Kaks meest on tulnud tugevdama ka Eesti võistkondi, kui Arnolds Helmanis liitus Rapla meeskonnaga ning Marcis Vitols on Kalev/Cramo nimekirjas.

scroll to top