fbpx
Close

Hooaja esimese tiitli kotti pannud Joonas Riismaa: superkarikas on Itaalias segu olulisest võistlusest ja hooajaeelsest kontrollturniirist

-Joonas Riismaa | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Eelmise nädala lõpus kulmineerus Itaalia tugevuselt teise liiga ehk Serie A2 superkarika turniir, kus trofee viis koju 19-aastase Eesti väikese ääre Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket. Tänavu suvel peatreener Jukka Toijala poolt ka rahvuskoondise treeningutele kaasatud Riismaa oli kogu turniiri kuue kohtumise jooksul silmapaistvas rollis, kui kogus keskmiselt 33,3 minutit, 11 punkti ja 5,3 lauapalli mängus.

“Superkarika turniir on Itaalias selline segu olulisest võistlusest ja hooajaeelsest kontrollturniirist. See kindlasti pole tähtsusetu võit ja on ikkagi väga hea saavutus, kuna oleme hooaja algusfaasi parim tiim. Aga samal ajal pole see ka kõige olulisem, sest tegu ikkagi preseason’iga (n-ö eelhooaeg – toim.) ja paljud tiimid alles lõpetavad komplekteerimist,” selgitas Riismaa Korvpall24 portaalile antud intervjuus selle võidu asetumist Itaalia korvpallikaardil.

Riismaa sõnul oli nende edu aluseks see, et tiim püsis läbi hooaegade vahelise aja üsna samasugusena ning välja vahetati vaid üksikud mitte kõige paremini sobinud lülid. Uued tulijad on Eesti U20 koondislase hinnangul suurepäraselt gruppi sulandunud ja tiimikeemia on Serie A2 põhiturniirile vastu minnes suurepärane.

scroll to top