Suurest kaotusseisust välja tulnud Pärnu poolfinaali ei pääsenud ning jääb vabaviskeid kiruma

-Heiko Rannula ja Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga Final Six turniiri neljapäevases teises veerandfinaalmängus kohtusid BK Ogre ja Pärnu Sadam. Avaveerandi võitis napilt Ogre, kuid poolajaks oli Pärnu seisu viigistanud 33:33 peale. Kolmandal veerandajal oli Ogre aga selgelt parem ning kätte saadi kümnepunktiline eduseis. Viimasel neljandikul paisus korra vahe ka 19 punktile, aga Pärnu pingutas edasi ja 1.41 enne lõppu vähendas Edon Maxhuni kaugviskest kaotusseisu vaid seitsmele punktile. Enamaks võimelised siiski ei oldud ja vabavisetest (11/24) koguni 13 punkti ära andnud Pärnul tuli tunnistada Ogre 77:68 paremust.

BK Ogre – Pärnu Sadam 77:68 (20:19, 13:14, 25:15, 19:20)

Visketabavuses jäi Ogre 46% – 40% peale. Lauavõitluse võitis Pärnu 45:35 (ründelaud 16:7). Korvisööte andis Ogre rohkem 20:16, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad võrdselt 10. Pallikaotuseid kogunes Ogrel 13, Pärnul 16.

Andre Walker viskas Ogre parimana 16 punkti ja võttis 4 lauapalli. Rindals Sirsninš lisas 15 punkti ja andis 4 korvisöötu ning Kristaps Dargais sai kirja 14 punkti ja 4 lauapalli. Rihards Kuksiks järgnes 11 punkti ja 9 lauapalliga ning 10 punkti tõi Rihards Zebergs.

Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 17 punkti ja 4 korvisööduga. Linards Jaunzems kogus 13 punkti ja 7 lauapalli ning 9 punkti jäi Robert Valge ja Märt Rosenthali nimele, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu.

“Suur ebakindlus meie poolt üldiselt. Võtan vastutuse enda peale. Võib-olla keskendusime liiga palju taktikale ja vastase tundmaõppimisele. Rünnak oli väga kinnine. Tahtmist oli rohkem, mõtestatust vähem. Lihtsad asjad said määravaks ja teine kord järjest põleme tähtsas mängus läbi (Paf Superkarika poolfinaalis kaotati detsembris Rakvere Tarvale 78:83 – toim.). Walker pani esimesel poolajal kolm kolmest ära, kuigi ei olnud vaba. Teisel poolajal tegi sama Kuksiks. Nende liidrid tegid oma ära, meil mitte. Vabavisetel eksisime väga palju. Võtan siit sama asja kaasa, mis Rakverest. Peab muutuma. Kui asjad ei toimi, siis peab midagi muutma. Meie mängijad on teistsuguste nägudega enne tähtsaid mänge. Tegeleme rohkem nüanssidega ja proovime selle rõõmu tagasi leida,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahendusel antud intervjuus.

Ogre vastaseks saab poolfinaalis olema Riia VEF, kellega minnakse vastamisi laupäeval, 10. aprillil. Teises poolfinaalis on samal päeval heitlemas BC Kalev/Cramo ja Rapla Avis Utilitas.