Baskonia kaotas tasavägises mängus Valenciale ja jäi Euroliiga play-offi ukse taha

-Sander Raieste (kaitses paremal) | Foto: EPA/Scanpix

Sander Raieste koduklubi Baskonia pidas Euroliiga viimases voorus maha tasavägise kohtumise, kuid jäi võõrsil peetud mängus alla Valenciale 86:81 (25:21, 14:23, 21:15, 26:22). Kaotus tähendas ka Euroliiga veerandfinaalist välja jäämist.

22-aastane Raieste jälgis viimase vooru kohtumist pingilt. Baskonia resultatiivseimad olid Pierria Henry 19 ja Rokas Giedraitis 17 silmaga. Valencia parimana viskas Derrick Williams 16 punkti ning teda toetas 14 silmaga Klemen Prepelic.

204 cm pikkune eestlane tegi Euroliigas sel hooajal kaasa 10 mängus, millest viies kuulus ta ka algviisikusse. Kokku viibis Raieste 10 kohtumise peale väljakul pisut üle 45 minuti ning viskas selle ajaga 7 punkti ja võttis 9 lauapalli.

18 võidu ja 16 kaotusega Baskonia lõpetas Euroliiga hooaja 10. kohal ja jäi play-offi ukse taha. Võidu teeninud Valencia (19-15) on hetkel küll kaheksas, kuid pole sellega kohta veerandfinaalis kindlustanud, sest 9. kohal oleval Peterburi Zeniidil (18-14) on jäänud mängida veel kaks mängu: täna Tel Avivi Maccabiga ja 12. aprillil Ateena Panathinaikosega.