fbpx
Close

Tallinna Kalev/TLÜ-d jagus BC Kalev/Cramo vastu vaid avaminutiteks

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas ei jätnud BC Kalev/Cramo finaalseeria teises kohtumises Tallinna Kalev/TLÜ-le mingit võimalust, kui teeniti 101:73 võit. Meistritiitlist ollakse nii ühe võidu kaugusel.

Tallinna Kalev/TLÜ – BC Kalev/Cramo 73:101 (14:27, 19:29, 22:22, 18:23)

Kaks minutit pärast kohtumise algust oli seis 4:4, misjärel tegi Kalev/Cramo 16:2 spurdi ja hakkas liikuma oma rada pidi. Kalev/TLÜ suutis korra tulla veel üheksa punkti peale, ent avaveerand kaotati 14:27. Enesekindlalt tegutsenud Kalev/Cramo juhtis teise veerandaja keskpaigaks juba 20 punktiga ning Branko Mirkovici kaugviskest siirduti poolajale 56:33 eduseisust. Kuigi kolmas veerandaeg lõppes 22:22, siis üldjoontes enam mänguks ei läinud ja viimasel neljandikul vahet viie silma võra suurendanud Kalev/Cramo sai kindla 28-punktilise võidu.

Lauavõitluse Kalev/Cramo küll 35-37 kaotas, aga visketabavuses jäädi peale, vastavalt 52%-46%. Kui Kalev/TLÜ suutis anda 13 korvisöötu, siis Kalev/Cramol oli see näitaja 33. Lisaks tehti viis pallikaotust, Kalev/TLÜ aga 15.

Branko Mirkovic viskas võitjate eest 16 punkti ning jagas 7 korvisöötu. Tanel Kurbas lisas 14, Reggie Lynch 11 ning Tanel Sokk 10 punkti.

Kalev/TLÜ poolelt sai 13 punkti kirja Kaido Saks, Ronald Eric McGhee Jr ja Damarcus Jamaal Harrison. Michael Kyre Buchanan kogus 12 silma ja 8 lauapalli ning Leemet Loik tõi 11 punkti.

“Täna saime alguses nad ilusti kinni. Saime kaitselaudu, joosta ja kergeid lahendusi. Viis viie vastu liikus pall paremini, saime lõigete ja läbiminekute pealt kergeid punkte. Täna tekkisid sellised olukorrad, mida oskan hästi lahendada, eelmine mäng jäid mõned lihtsad visked kripeldama. Riietusruumis on küll meil kõik korras, võib-olla mõni mees on natuke emotsionaalsem ja tekib väike pinge mängu ajal, aga üldjoontes on kõik korras. Seeriaid lõpetada on alati kõige raskem. Peame valmis olema, aga kui mängime samamoodi, siis peaks korras olema,” ütles BC Kalev/Cramo mängumees Tanel Kurbas Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Täna läks kõik esimestest minutitest alates viltu. Jäime tagaajaja rolli, tulid individuaalsed sooritused ja ei leidnud vabu mehi üles, kes võinuks visata. Ron-Arnar Pehka oli eelmises mängus tubli, pani ära oma visked. Leemet Loik samas mängis oma noorte meistrivõistlustel kaks mängu jutti ja ei tahtnud teda ses mõttes täna koormata. Oli see vale või õige valik, aga täna meeskondlikult põrusime. Ei taha kedagi nii heas või halvas välja tuua,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp.

Meeskonna üks kogenumaid mängijaid Janar Talts pole seerias veel punktiarvet avanud ning Karl-Johan Lips ei pruugi järgmises mängus omasid aidata. Müürsepp: “Abi on meil vaja igalt mehelt. Loomulikult tahaks näha teda ka skoorimas, aga tema olemus platsil annab kõigile juba palju juurde. Ta teeb sellist musta tööd, aga täna võib-olla see välja ei paistnud. Lips sai kõva obaduse, jäätas ennast terve teise poolaja. [Seeria osas] ei saa jah optimistlik olla. Tähtis on tulla ja anda endast parim, üritada paremini teha, sest midagi muud meil tagataskust võtta pole,” lisas Müürsepp.

Seeria kolmas mäng peetakse kolmapäeval, 22. mail.

scroll to top