fbpx
Close

Tanel Kurbas: kui mängime nii ka viimase matši, siis ma ei näe, et Kalev meile vastu saaks

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli meistriliigas jõudis BC Kalev/Cramo oma ajaloo 11. meistritiitlist kõigest ühe võidu kaugusele, kui Kalevi spordihallis, seekord harjumuspäratult külalisvõistkonnana mängides, alistati Tallinna Kalev/TLÜ kindlalt 101:73 (27:14, 29:19, 22:22, 23:18).

“Saime nad kaitses kindlasti palju paremini kinni ja tänu sellele saime joosta kiirrünnakutesse ning seeläbi lihtsaid punkte. Pall liikus samuti palju paremini ning tegime 33 resultatiivset söötu, mis näitab, et rünnakul oli meeskondlik mäng,” kommenteeris 14 punktiga võitjate üheks resultatiivseimaks kerkinud Tanel Kurbas Korvpall24.ee portaalile.

Kurbas ise oli ka üheks põhjuseks, miks Kalev/Cramo oma mängu kohe algusest täistuuridel käima sai, kui ääremängija tõi algusminutitel ühel hetkel 7 punkti järjest. Seejuures kasutas ta agressiivselt ära, et tema vastu pandi kaitses selgelt lühem Ron Arnar Pehka.

“Ma ei oska seda kommenteerida (miks just Pehka mind kattis), aga teinekord minu peale pannakse lühem mees. Näiteks eelmisel aastal mängiti mulle üsna palju palli pukki. Ma üritan alati olla agressiivne ja täna need momendid ka tekkisid,” analüüsis mai esimeses pooles 31-aastaseks saanud mängumees.

Seeria teises kohtumises näitavad kõik statistilised numbrid ning kinnitas ka visuaalne vaatlus Cramo vahetuspingile, et tiim mängib lõbusat korvpalli ning mehed naudivad olukorda. “Esimese mängu esimene poolaeg meil oli selline kramplik mäng, aga juba täna tõesti nautisime, pall liikus ja olime meeskondlikud. Kui mängime nii ka viimase matši, siis ma ei näe, et nad meile vastu saaks,” oli Kurbas enesekindel.

-Leemet Loik | Foto: Siim Semiskar

Kaotajate poolel sai oma võimaluse 18-aastane Leemet Loik, kes selle ka küllalt hästi ära kasutas. 17 minutiga tabas ta kolmeseid 3/5 ja kogus 11 punkti. Seejuures rassis Loik kolmandat päeva järjest, kui nädalavahetusel tegi mõlemal päeval kaasa U18 finaalturniiril, kus mängis nii laupäeval kui pühapäeval kokku maksimaalsed võimalikud 80 minutit.

Korvpall24.ee tahtis esiteks teada, kas jalad olid noorteklassi mängudest valusad ka? “Tegelikult nii hull ei olnud, kui ma enne arvasin. Noored jalad ja suutsin vastu pidada. Aga tunda andis küll,” vastas tagamees.

Tema sõnul oli Cramo seeria teiseks mänguks paremini valmis kui esimeseks: “Eks nad tegid oma järeldused avamängust. Arvata oli, et nad tulevad suruma, kuna nad ütlesid välja, et tahavad kolme mänguga ära lõpetada selle seeria. Nad suutsidki gaasi rohkem põhja suruda, kui meie selleks võimelised olime. Kaitses on meil kõvasti vaja parandada, et Cramol nii lihtsaid korve ei tuleks. Rünnak oli enam-vähem, pall käis ringi ja saime vabasid viskekohti, aga just kaitse poole pealt on varu rohkem.”

Kogu hooaja vältel küllalt ebastabiilselt mänguaega teeninud Loik selgitas, et tema esitus ja seeläbi ka minutid sõltuvad paljuski sellest, kuidas teda sööduga kolmesejoone tagant üles leitakse. “Ma ei ole selles rollis, et minu käes väga palju pall oleks. Aga, kui ma saan joone taha söödu, siis ma viskan palli ikka tavaliselt kotti,” sõnas noormees muigega.

Loik ja kogu Tallinna Kalevi meeskond saavad võimaluse Kalev/Cramo hooaja lõpupidu edasi lükata, kui kolmapäeval kohtutakse Kalevi spordihallis uuesti.

scroll to top