fbpx
Close

Tartu Ülikooli korvpallinoored võitlesid finaalis Leedu legendi poja juhitud Žalgirisega

-Tartu Ülikool/Draakonid Läti turniiri hõbedakarikaga | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

-Tartu Ülikool/Draakonid Läti turniiri hõbedakarikaga | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Lätis toimunud noorte korvpalliturniiril Marupe Cup 2019 jõudsid Tartu Ülikooli U11 vanuseklassi poisid ehk Leopardid finaali, kus pühapäeval madistati kuulsa Kaunase Žalgirise eakaaslastega. Kahekordse olümpiapronksi Saulius Štombergase poja hiilgemängu tõttu jäädi lõpuks konkurendile alla 43:56.

Kokku osales erinevates vanuseklassides peetud noorteturniiril 2008. aastal sündinud poiste hulgas 12 võistkonda. Žalgirise ja Tartu Ülikool/Leopardite järel jõudsid nelja hulka veel ka Ogre ja DSN. Turniiri tähtede viisikusse valiti tartlaste esindusest Rasmus Lehtsaar ja Sten-Markus Adamson.

“Alustasime hästi ja saime kiiresti juhtima. Veerandi lõpus said leedukad vabavisetega mängu tagasi ja poolajale läksime juba nende 10-punktilises eduseisus. Teisel poolajal võitlesime kõvasti, aga seekord pidime tunnistama vastaste paremust. Eelkõige jäime hätta oma lauaga, kus pikemad Žalgirise poisid said lubamatult palju tegutseda. Pluss vabavisked – kui meie tabasime vabaviskeid 9/23, siis leedukad 10/22!” analüüsis tiimi peatreener Olari Narits finaali.

Ta lisas: “Eriti tegi meile pahandust turniiri MVP-ks valitud (noor) Štombergas, kes on endise Leedu koondislase Saulius Štombergase poeg. Finaalis viskas ta meile 24 punkti. Aga pigem olen poistega rahul. Vastased olid hetkel paremad, aga kui suudame järgmisel korral oma lauda kontrollida, siis on neid kindlasti võimalik võita.”

scroll to top