Tallinna Kalev/TLÜ üllatas Raplat ja asus veerandfinaalseeriat juhtima

-Kiur Akenpärg | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas tegid oma veerandfinaalseeriaga algust Rapla Avis Utilitas ja Tallinna Kalev/TLÜ. Mõneti üllatuslikult teenis põhihooaja kuues meeskond Kalev/TLÜ võõrsil 73:69 võidu.

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning pausile mindi 41:41 seisult. Kalev/TLÜ alustas teist poolaega paremini, tehes 9:0 spurdi ja viimasele veerandajale läks Rapla vastu neljapunktilises kaotusseisus. Võrdne mäng jätkus ja koos Indrek Kajupanga tabava kaugviskega oli kaks sekundit enne lõppu Rapla 69:71 taga. Seejärel tehti viga Kiur Akenpärgile, kes tabas mõlemad vabavisked ning ülejäänud ajaga võõrustajad enam imet korda saata ei suutnud.

Võitjate poolelt tegi võimsa etteaste Kayel Locke, kes viskas 26 punkti ja võttis 9 lauapalli. Kiur Akenpärg lisas 14 silma. Rapla parim oli Indrek Kajupank 15 punktiga, Devonte Upson tõi 12 silma.

Meeskonnad lähevad taas vastamisi 22. aprillil.