fbpx
Close

Tallinna populaarseimas amatöörliigas läheneb põhihooaeg lõpule

-Tallinna Kossuliiga | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kossuliiga | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kossuliigas on play-off mängudeni jäänud loetud nädalad, mistõttu käib kõigis kolmes divisjonis kõva võitlus parima asetuse nimel. Sel hooajal teeb pealinna populaarseimas amatöörliigas kaasa 50 meeskonda, kes on jagatud vastavalt tasemele kolme divisjoni: Eliitdivisjon, Spalding divisjon ning C divisjon.

Kossuliigal on tänavu käsil juba 12. hooaeg ja selle korraldus on eeskujulik. “Meil on hea meel, et võistkonnad meid jätkuvalt usaldavad ning võtavad turniirist osa,” ütles Kossuliiga üks korraldajatest Markko Arro portaalile Korvpall24. Ta lisas: “Omalt poolt pakume erinevatel tasemetel amatöörmeeskondadele mõnusat ja jõukohast väljundit.”

Eliitdivisjon

Eliitdivisjonis on medalipretendente koguni kuus ning play-offid ja medalimängud tõotavad tulla väga põnevad. Tabelit juhib seni kaotusteta mänginud Hausersi meeskond, kus liidri rolli kannavad Mihkel Allorg, Alan Kalda ning Aleksander Tikka.

Neile järgnevad sisuliselt võrdselt viis meeskonda, nende seas Siim Raudla juhendatav Estanc, mille liidriteks on Kristjan Evart ning Brett Nõmm. “Eesmärk on meil kõige kõrgem, st. soovime medaleid võita,” ütles Siim Raudla portaalile Korvpall24. Tema sõnul on Eliitdivisjoni ülemise otsa tase väga hea ning selle tõestuseks on paljude tuntud korvpallurite kaasategemine. Raudla sõnul on Kossuliigale kasuks tulnud otsus piirata esiliiga pallurite osalemist, mis on lahendanud varasematel hooaegadel mureks olnud meeskondade võidurelvastumise probleemi play-offideks.

Medalinõudlejate seas on kindlasti A4 Haldus/Lahe Kinnisvara II, kus meeskonna liidriteks on korvpallikohtunikud Aleksei Mohhov ning Ivo Kitsing, samuti Vitali Komar ja Reigo Päkk.

Kossuliiga ennustuse põhjal favoriidiks peetav Korvpall24/Haabersti SK meeskond on saanud mitu kaotust, kuid kindlasti on ohtlikuks vastaseks kõigile. Meeskond võitis tänavu Kossuliiga karikavõistlused ja ihkab kindlasti kõige kirkaimaid medaleid. Meeskonna tuntuimad mängijad on Gaspar Bibikov, Erik Luts ja Jaagup Toome.

Kindlasti tahavad kõrgete kohtade jagamisel oma sõna sekka öelda ka SK Linnujalad/Ylemere ning Keila Korvpallikool. Viimane on komplekteeritud peamiselt Keila noortest mängijatest ja näitab treener Peep Pahvi käe all teises liigas väga südikat ja head mängu. Meeskonna liidriteks on Norman Rüütsalu, Margus Pahv ning Kevin Sepik. Linnuajalgade meeskonnas hoolitsevad skoori eest aga Riho Suija ning Indrek Kangur. Põhiturniir lõpeb märtsi keskel ning kuus paremat meeskonda pääsevad play-offi.

Spalding divisjon

Tugevuselt järgmine divisjon on kõige suurem ning medalinõudlejate ring samuti piisavalt suur. Hetkel juhivad ülemist vahegruppi Palliklubi ning A4 Haldus/Lahe Kinnisvara I meeskonnad ühe kaotusega. Kohe nende kannul asuvad Mõigu ning Keila KK tiimid.

Kaheksandalt kohalt leiame tugeva A Le Coq’i meeskonda, mille liidriks endine tippmängija Marko Riis. A Le Coq teeb kaasa juba üheksandat hooaega ja on oma auhinnakappi kogunud mitu medalit, sealhulgas B divisjoni meistrikarika.

Meeskonna juhendaja Märt Mäesalu sõnul on ka käesoleval hooajal eesmärgiks koht esikolmikus. “Alla medali oleks hooaeg pettumuseks,” sõnas Mäesalu portaalile Korvpall24. Kossuliigast rääkides rõhutas Mäesalu selle head korraldust ning logistilist sobivust: “Kõik liiga mängud toimuvad Harjumaa piirides ja see on amatöörmeeskondadele väga mugav.”

Märtsi keskel algavatele play-off mängudele pääsevad koguni 22 meeskonda.

C divisjon

Korvpallilahingud pole sugugi vähem pingelised ka C-divisjonis, kus hetkel troonivad vahegrupi tipus Massu, Keila KK/Vasalemma ning Swedbanki meeskonnad. Siin algavad play-off mängud samuti märtsi keskel ja sinna pääseb 12 meeskonda.

scroll to top