TalTech alistas kindlalt vaid 18 viset tabanud Pärnu Sadama

-Rait Käbin ja TalTech | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis TalTech-i meeskonda kindla võidu Pärnu Sadama üle. Betsafe Jurmala oli samuti selgelt parem Läti Ülikoolist.

Pärnu Sadam – TalTech 48:70 (9:7, 10:19, 17:25, 12:19)

Kohtumine algas korvidevaeselt ja esimese kümne minuti möödudes oli Pärnu 9:7 peal. Võrdne heitlus jätkus teise veerandaja viimaste minutiteni, misjärel seisult 18:18 tegid külalised Jaan Puideti, Toomas Raadiku ja Norman Käbini abiga 7:1 spurdi ning puhkepausile siirduti 26:19 eduseisus.

Kodumeeskonna jaoks ei sujunud ka kolmas veerandaeg ja viimast neljandikku sai TalTech alustada juba 15-punktilisest eduseisust. Kehva visketabavust (väljakult visked kokkuvõttes 18/61) näidanud Pärnul õnnestus Karl-Martin Kase lähiviskest 4.53 enne lõppu vahe 44:57 peale veel vähendada, misjärel võttis vastaste peatreener Rait Käbin ka kohe aja maha. Seejärel tegi TalTech 9:0 spurdi ning otsustati mängusaatus.

Toomas Raadik kerkis võitjate parimaks 17 punkti ja 8 lauapalliga. Oliver Metsalu lisas 13 silma ning võrdselt 8 punkti tõid Gregor Arbet ja Sander Viilup. Olulise panuse lauavõitlusesse andis Jaan Puidet, kes viskas 6 punkti ja kogus lausa 16 lauapalli.

Pärnu poolelt viskas Saimon Sutt 12 punkti, saades kätte 6 lauapalli. Karl-Martin Kask lisas 10 silma ning 5 lauapalli. Henri Wade-Chatmani nimele jäi 9 punkti.

“Mõlemad meeskonnad olid kodutöö hästi ära teinud – seitsme minuti möödudes oli seis 4:4. Arvan, et meil oli aga lihtsalt rohkem jõudu. Teise poolaja kohta kehtis lihtne reegel: kui sisse viskad, siis võidad. Kui suudame kaitses nii tegutseda, et 48 punkti visatakse, siis võime kõigiga mängida,” rääkis TalTech-i peatreener Rait Käbin Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Ei oska mängu kommenteeridagi, midagi oli väga mäda. Tänase mängu põhjal võiks iga mees siin satsis mängida ja mitte trenni teha. Ei tundnud täna ühtegi mängijat ära ja ükski asi ei õnnestunud,” sõnas Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula.

Betsafe Jurmala – Latvijas Universitate 80:62 (29:14, 22:11, 15:11, 14:26)

Jurmala meeskonda sai samal ajal kindla võidu kirja Läti Ülikooli vastu. Juba avaveerand võideti 15 punktiga ning poolajaks oli vahe kasvanud 26 punktile. Viimast veerandaega pidid külalised alustama 36:66 kaotusseisust, kuid kohtumine suudeti siiski positiivsel noodil lõpetada ning 12 punkti tagasi mängida.

Kristaps Plavnieks ja Ilja Gromovs olid Jurmala parimad 14 punktiga, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli. Kristaps Mediss lisas 12, Ugis Pinete 11 ning Endru Davids Smits 9 punkti ja 10 lauapalli.

Rendijs Feikners viskas Läti Ülikooli eest 11 punkti. Renars Birkans sai kirja 9 ning Edvards Mezulis ja Karlis Zunda võrdselt 8 silma.

Homme, 15. novembril toimub Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks mäng, kui Riia VEF võõrustab BC Valga-Valka Maks&Mooritsa võistkonda.