Egert Halleri klubi püsis lõpuni mängus, Sander Raiestele suur kaotus

-Egert Haller | Foto: Ekraanitõmmis

Egert Halleri koduklubi C.B.L’Hospitalet kaotas tasavägise kohtumise Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) Aceitunas Fragata Moroni meeskonnale skooriga 59:68 (14:17, 20:14, 14:17, 11:20).

Tegemist oli igati võidetava mänguga ning kolm esimest veerandaega möödusidki võrdselt võideldes ja enne viimast neljandikku oli seis viigis 44:44.  Seejärel said vastased oma mängumasina natukene paremini käima, olid kaitses tugevad ning Halleri klubi jäi rünnakul jänni ja vastu tuli võtta hooaja viies kaotus.

Meie mees viskas 18 mänguminutiga 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/5) ja statistikasse läks kirja veel 2 pallikaotust. Meeskonna parimad olid seekord Shota Gelazonia 13 ning Albert Homs Aguilar 10 silmaga.

Fragata Moroni poole pealt paistsid enam silma Brandon Alan Sebirumbi 19,  Taylor John Cameron 16 ja Tanner Howard Omlid 10 punktiga.

Liigatabelis asub C.B.L’Hospitalet meeskond 3 võidu ja 5 kaotusega 9. kohal. Tänane vastane tõusis võidu järel teiseks. Järgmisena ootab Hallerit võõral väljakul 18. novembril Afanion C.B Almansa võistkond.

Eesti koondise mängija Sander Raieste ja Baskonia duubel olid Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) vastamisi Cantabria Estela meeskonnaga ja said selles mängus 30-punktilise sauna skooriga 60:90 (12:26, 18:18, 18:24, 12:22).

Vastane spurtis minema juba esimesel veerandajal, võites selle 14 punktiga. Olgugi, et järgmisel võeti natukene jalg gaasilt maha, siis teisel poolajal kärises vahe edasi ning Baskonia duublil tuli vastu võtta suur kaotus.

Sander Raieste 28 minutiga kätt valgeks ei saanudki (kahesed 0/3, kolmesed 0/2), hankis küll 5 lauapalli, andis 3 söötu, tegi 2 vaheltlõiget, kuid kaotas 4 korda palli ning sai kirja 4 viga. Meeskonna parimad olid Lautario Tomas Lopez 18, Inigo Royo Argote ja meie lõunanaaber Arturs Kurucs mõlemad 13 punktiga.

Cantabria Estele poolelt tegid mängu ära Placide Nakidjm 22, Andre Lazar Norris Jr 15, William Lamonte Thomas Jr 14, Juan Pablo Bustamante 10 ja Lance Cornelius Kearse 10 silma ning 3 kulbiga.

Tabeliseis on Baskonia duublile praegu küllaltki nukker, sest 3 võidu ja 5 kaotusega ollakse eelviimasel ehk 11. kohal. Järgmine vastasseis on koduväljakul 18. novembril, kui külla sõidab Zorntza Saskibaloi Taleda meeskond.