fbpx
Close

EELVAADE | Valga-Valka sõidab Riiga ühtlast ja tugevat VEF-i üllatama

-Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

-Riia VEF | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga saab neljapäeval jätku ühe mänguga, kus meie lõunanaabrite tippklubi Riia VEF võõrustab piiriklubi BC Valga-Valka/Maks&Moorits.

VEF Riga – BC Valga-Valka/Maks&Moorits
15.11.2018 kell 19.30, Elektrum Olimpiskais Sporta centrs
Ülekanne: Delfi LV

Riia VEF-i ja Valga-Valka meeskondade vastasseisu puhul on tegemist kahe liigatabelis erinevatel poolustel paikneva meeskonna mänguga. VEF on seitsmest mängust seni teeninud kuus võitu ja ühe kaotuse, Valgal vaatab number “üks” vastu hoopis võitude lahtrist ning seda kaheksast kohtumisest.

Valga-Valka jaoks on tegemist teise järjestikuse mänguga ühe tänavuse tiitlipretendendi vastu, kui 9. novembril kohtuti koduväljakul BK Ventspilsiga ning anti 65:82 kaotusmängus korralik lahing. Seejuures oli tegemist Valga uue peatreeneri Mihhail Karpenko esimese mänguga tiimi eesotsas.

Piirilinna meeskonna resultatiivseimad mehed on senistes kohtumistes olnud Dashawn King (keskmiselt 12,3 punkti), Clayton Wilson (11,5 silma) ning Guntis Šipolins (10,5 punkti). Meeskonna parimad lauavõitlejad on Šipolins ja Carl Anthony Montgomery vastavalt 8,6 ja 8 lauapalliga.

VEF-il on keskmiselt kahekohalise punktisumma seniste mängudega kirja saanud koguni kuus mängumeest. Mareks Mejeris, Artis Ate ja Andris Misters on teinud juveliiri täpsusega tööd ja istuvad kolmekesi keskmiselt 10,0 punkti peal. Neist eespool asuvad Arturs Ausejs (12,7), Steve Zack (12,0) ja Andrejs Gražulis (10,7). Lauapallid on samuti meeste vahel küllaltki võrdselt jagunenud, kuid teiste hulgast on selles arvestuses silma paistnud Zack (7,2 lauapalli) ja Gražulis (5,6).

Seda, et VEF-i on võimalik hea mänguga üllatada, näitasid eelmisel nädalal TalTech ja Pärnu Sadam. Neist esimene mängis lätlastega tasavägiselt kolm esimest veerandaega, kuid kaotas lõpuks 72:95. Pärnu vastupanu kulges aga veel edukamalt ning 72:76 kaotusmängus ei jäänud Eesti klubil võidust palju puudu.

scroll to top