Ventspilsi põhimeeste hea visketabavus kustutas hambaid näidanud Valga-Valka võimalused

-Carl Anthony Montgomery | Foto: Siim Semiskar

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas andis BC Valga-Valka/Maks&Moorits reedel koduväljakul värske peatreeneri Mihhail Karpenko esimeses mängus korraliku lahingu ühele tiitlipretendendile BK Ventspilsile, kuid pidi leppima 65:82 (22:17, 13:24, 18:26, 12:15) kaotusega.

Valga-Valka alustas mängu korralikult ning eriti teravad oldi avaveerandi viimastel minutitel, kui 14:16 kaotusseis keerati kahe minutiga 22:17 eduseisuks. Kuigi Elvis Endzels alustas teist neljandikku tabava kaugviskega ning viis piirilinna tiimi eduseisu kaheksale punktile, siis sealt edasi võttis Läti suurklubi mänguohjad üle.

Valga-Valka jõudis kolmandal perioodil küll korra veel kolme punkti kaugusele (40:43) ja mõnel juhul nelja silma peale (viimane kord 45:49), kuid mängu lõpp kulges Ventspilsi turvalises eduseisus.

Võitjate poolel tõi suurepärast visketabavust näidanud Jonathan Arledge 25 punkti (kahesed 6/7, kolmesed 1/2, vabavisked 10/10), Rihards Lomazs kogus 15 silma ja 5 resultatiivset söötu ning Ousmane Drame arvele kogunes 11 punkti ning 12 lauapalli.

Huvitava statistilise eripärana võib Ventspilsi poolelt välja tuua selle, et algviisiklaste visketabavus väljakult oli 20/35 ehk 57% ning vahetusmeestel vaid 7/30 ehk 23%. Samas, pallikaotusi tegi kogu tiim kõigest 6 ning vaid üks läks nendest pingimeeste kontole.

Valga-Valka poolel kerkis resultatiivseimaks Dashawn King 14 punkti ja 7 korvisööduga, Martin Jurtom kogus 12 silma ning Carl Anthony Montgomery võitles välja 11 punkti ja 9 lauapalli.

Ventspils on seni kogunud kaheksa võitu ja ühe kaotuse ning sellega hoitakse BC Kalev/Cramo järel teist positsiooni, Valga on kaheksast mängust ühe võiduga tabelis eelviimane ehk 14.