fbpx
Close

Tartu Kalev/Estiko mängumehe sõnul käib trennides kõva konkurents: meeste saali mahutamisega on raskusi

-Ott Sellis (palliga) | Foto: Siim Semiskar

-Ott Sellis (palliga) | Foto: Siim Semiskar

Esiliigas on kullapretendente hooaja eel esile tõusnud mitmeid. Tõsiseid võiduplaane haub Tartu Kalev/Estiko sats, kuhu on kokku tulnud sellised mehed nagu Timo Eichfuss, Marek Doronin, Silver Leppik, Ott Sellis jt. Viimasega neist tegi Korvpall24.ee hiljuti intervjuu ning mehe silmis oli näha kullaläiget.

Ott Sellis (195 cm) pallis möödunud hooajal esiliigas KA Tallinna Kalev/TSK ridades ning hea viskekäega pallur tõi keskmiselt 19,3 minuti jooksul 7,3 punkti, võttis 3,2 lauapalli, andis 1,8 korvisöötu ja tegi 0,9 vaheltlõiget mängus. Meistriliigasse kolinud endine meeskonnakaaslane Martin Jurtom kirjeldas Sellist selliselt: “Valusa käega viskemees, kes tõi meid eelmisel hooajal mitu korda kehvast seisust välja.”

Ott Sellis kommenteeris Tartusse minekut järgmiselt: “Tegelikult oligi kogu aeg plaanis üks aasta Tallinnas elada ja pärast Tartu tagasi kolida. Kolisin oma tüdruksõbraga kokku, kellel oli viimane aasta õpinguid Tallinnas. Olen Lõuna-Eestist pärit ja kuna töökoht on samuti Tartus, siis eriolukord kinnistas veel omakorda Tartusse tulemise plaani.”

Tallinna aastat meenutas Sellis heldimusega: “Kindlasti oleks tahtnud Jurtomi, Tom Kaldre ja kõigi teistega veel mängida. Eriti halb oli tunne, kui hooaeg ära lõigati, kuna pole kunagi saanud nii professionaalselt korvpallitrenni teha. Oleks vägev olnud selline pingutus kevadel realiseerida. Otsustasime sama kambaga see aasta 3×3 turniiridest ka osa võtta, et nii-öelda hooaega pikendada, kuna keegi meist ei teadnud, mis edasi saab.” 3×3 korvpallis läks nende pundil nii hästi, et Eesti meistrivõistlustel võeti ilma vahetusmeheta 3. koht.

Tahaks üks aasta kirkaima medali ka koju tuua

Sellis rääkis, et kosilastest puudust polnud: “Tartus oli mul valida kolme võistkonna vahel: Tartu Ülikool, EMÜ (Eesti Maaülikool – toim.) ja Tartu Kalev/Estiko. Neist kolmest olid sümpaatseimad EMÜ ja Tartu Kalev/Estiko. Suvel alustasin trenni just EMÜ satsiga koos, kuna eelnevad neli hooaega olin just nende ridades mänginud. Läks aga nii, et suve jooksul hakkas Estiko aina rohkem uurima minu olemiste ja tegemiste kohta. Kuna EMÜ satsist paljud liikmed vahetuvad see hooaeg, siis pärast proovitrenni tundus õige valik just Estiko ridadega liituda. Seal trennikvaliteet ning kambavaim olid väga head.”

Sellise sõnul on Estikol tänavu reaalne šanss tegusid teha: “Ei taha tulemust ennustada, kuna olen sellega korduvalt vastu näppe saanud, aga tahaks nii palju öelda, et üks suuri unistusi on esiliigas kirkaim medal kaela saada. Korduvalt on kõrgete kohtade peale mängitud, tahaks üks aasta kirkaima medali ka koju tuua.” Sellise enesekindlus kasvas veelgi, kui meistriliigast kolis Estikosse Timo Eichfuss: “Tema kogemustest ja oskustest on kindlasti kõvasti kasu nende eesmärkide saavutamisel, aga kunagi ei tea, mis vingerpusse hooaeg ette toob. Kas saame seekord lõpuni mängida ja kas kõik jäävad terveks.”

Puudutasime esiliiga kõrval ka meistriliigat, kuid selliseid ambitsioone palluril enam pole: “Leian, et näiteks Tartu Ülikooli meistriliiga satsis mängimiseks peaks enda ID-kaardil sünniaasta koha pealt mõned korrektuurid tegema (mees on 27-aastane – toim.). Kindlasti oleks vägev Emajõe Ateena esindusmeeskonna eest mängida, aga loodan, et suudame Estiko ridades Tartu korvpallipublikule analoogseid sooritusi pakkuda.”

Estiko tulevikuplaanidest Sellis täpsemalt rääkida ei soovinud, kuna on võistkonnas uustulnuka rollis, aga kommenteeris natukene siseelu: “Praegu ei tea, et oleks keegi veel liitumas. Meid hetkel nimekirjas omajagu ja punt on paberil väga soliidne. Praegu on raskusi meeste saali mahutamisega ja trennides käib korralik andmine.”

scroll to top