fbpx
Close

Donaldas Kairys: ootan, et Kitsing tõstaks meie kolmepunktivisete protsendi 24% pealt 44% peale

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

Kristjan Kitsing ja tema värske koduklubi Vilniuse BC Rytas kaotasid teisipäevases kontrollmängus Euroliiga tiimile Ateena Panathinaikos 67:75 (19:22, 12:19, 14:23, 22:11). Leedu klubi peatreener Donaldas Kairys selgitas pärast kohtumist antud intervjuus ka seda, miks ta Kitsingu tiimi tõi.

“Ma ootan, et Kitsing tõstaks meie kolmepunktivisete protsendi 24% pealt 44% peale. Ta viskab treeningul hästi, kuid üks asi on visata puhanuna, teine asi teha seda mänguolukorras. Meil on häid viskajaid, aga tänases mängus me ei tabanud, eriti otsustavatel momentidel,” lausus varasemalt ka BC Kalev/Cramo meeskonna peatreeneriks olnud Kairys portaalile Krepšinis.net.

Konkreetselt mängu kohta vastates jagus Kairysel kõige enam kiidusõnu ameeriklastest tagapaari Demetrius Jacksoni ja Andrew Goudelocki aadressil, kes viskasid vastavalt 24 ja 19 punkti.

Teada on, et Rytasel saab uue hooaja alguses probleeme peamiselt just pikkade osakonnas, kuhu Kitsing appi toodi. Kairyselt küsiti, kuidas tema korvialused mehed ühtse kooslusena Euroliiga tasemel testiga hakkama said?

Kairys vastas: “See mäng polnud neile kerge. Mõned kerged punktid anti ära. Ootan neilt, et pikad oleksid rohkemates olukordades agressiivsed ja meelitaks välja vigu ja jõuaks vabaviskejoonele.”

Rytas alustab Leedu kõrgliigahooaega juba 19. septembril Utena Juventuse vastu ning Kairyse sõnul peab järelejäänud treeningutest võtma maksimumi, kui tahetakse heas löögihoos olla. “Peame käised üles käärima ja viimase kahe treeninguga palju korda saatma, et Utena vastu valmis olla.”

Enda valitud taktikale jääb leedulasest peatreener aga kindlaks: “Me jätkame kiire tempoga mängimist ning ma ei lase meestel pikki vahetusi väljakul olla – 4-6 minutit korraga.”

scroll to top