Tarvas jätkab esiliigas täiseduga, võidukad olid ka Betoonimeister ja Viimsi

-Tiit Talumaa | Foto: Siim Semiskar

Reedel peeti Saku I liigas kolm 5. vooru kohtumist. Võidud noppisid Betoonimeister/Tskk/SK Nord, KK Viimsi/Noto ja RSK Tarvas.

Avamängus läksid vastamisi turniiritabelis võrdselt 1 võidu ja 3 kaotusega asetsevad Betoonimeister/Tskk/SK Nord ja Paide Viking Window. Tiit Soku hoolealused võitsid kinnise avapoolaja järel külla sõitnud Paidet lõpuks kindlalt 82:65 (19:13, 11:13, 25:16, 27:23). Teise veerandaega mahtusid nii kodumeeskonna 13:0, kui ka külaliste 11:0 vahespurdid, kuid poolaja lõpuks oli mängupilt endiselt võrdne. Kolmandal mängusetil viskasid väljakuperemehed kindlamalt ning suurendasid otsustava veerandaja alguseks edunumbrid 13 punktile, millest piisas, et tagada hooaja teine võit. Peamistes statistilistes näitajates võrdselt heidelnud meeskondade vahel sai määravaks Betoonimeistri parem visketabavus (väljakult 46% vs 36%, vabavisetel 73% vs 57%).

Meeskonna seitsmest tabatud kolmesest viis enda nimele saanud Tiit Talumaa tõi tiitlikaitsjaile 23 punkti ja noolis ka 4 vaheltlõiget. Margus Klementsovilt kaksikduublit tähistavad 17 punkti ja 11 lauapalli, Siim Laur ning Tõnis Uueküla lisasid vastavalt 12 ja 11 silma.

Paide parimaks tõusis Karl-Kristjan Vaab 14 punkti ja 5 lauapalliga. Kaksikduubel läks kirja Siim Kamsile (13 punkti, 10 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget), Rauno Nurklik (12 silma, 6 lauapalli, 4 söötu) ning Sten Olmre (10 punkti ja 5 söötu) jõudsid samuti kahekohalise skoorini.

Torma Spordihoones üritas Tartu Ülikool/Kuremaa SK (0-4) kodus KK Viimsi/Noto (3-1) vastu võiduarvet avada, kuid külalised võtsid tugeva avapoolajaga mänguohjad lõplikult endale. Viimsi hooaja neljas võit vormistus numbritega 80:68 (18:8, 25:14, 10:14, 27:32). Kodumeeskond suutis esimese 20 minutiga visata vaid 22 punkti ning leidis end vaheajale minnes 21-punktilises kaotusseisus. Teisel pooajal suutsid väljakuperemehed vahet visalt vähendada, kuid lõpuvileks Viimsile ohtlikult lähedale ei jõutud. Kaotuse peamisteks põhjusteks said sel korral kolmepunkti (2/14 ehk 14%)- ja vabavisete (8/25 ehk 32%) nõrk realiseerimine.

Ühtlaselt skoori jaotanud Viimsi eest tõi Gaspar Bibikov 12 punkti ja hankis 5 lauapalli. Kristjan Evart (6 lauapalli), Kevin Sünd (7 lauapalli) ja Joosep Indermitte (7 lauapalli ja 6 söötu) viskasid võrdselt 11 silma.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK suurim korvikütt Kristofer Veismann kogus 14 punkti, jagas 4 söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Patrik Peemot oli hädas tabavusega (visked väljakult 3/16, vabavisked 2/8), kuid lisas 11 punktile 6 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Rene Sepa arvele jäi 10 punkti (vabavisked 0/5) ja 7 lauapalli.

Esiliiga liider RSK Tarvas (4-0) kohtus võõrsil Tamsalu Los Toros/TalTechiga (2-2) ning võttis juba viienda järjestikuse võidu tulemusega 89:75 (23:22, 19:15, 29:15, 18:23). Võrdselt kulgenud avapoolaja järel kallutas Tarvas mängu enda kasuks kolmanda veerandajaga, mille jooksul tehti kaks korralkku vahespurti (8:0 ja 11:0). Mängu viimane sett kulus külalistel pelgalt võidu vormistamiseks. Tarvas teenis mängu jooksul koguni 40 vabaviset, millest koguti hea tabavusega 34 punkti kodumeeskonna 15 punkti vastu.

Kõik 13 vabaviset tabanud Kristo Saagele läks kirja hooaja teine kaksikduubel 23 punkti ja 11 lauapalliga. Meeskonna liidri statistikaridu ilustasid ka 5 söötu ning 5 vaheltlõiget. Janis Vahter lisas 19 silma ja 9 lauapalli, Ander Talu viskas 10 punkti. Renato Lindmets oli  9 punkti, 7 lauapalli ja 7 sööduga lähedal kolmikduublile.

Tamsalu resultatiivseim mängumees Risto Puur kogus 23 punkti ja sooritas 3 vaheltlõiget. Argo Orumaa tähistas 18 punkti ja 10 lauapalliga hooaja esimest kaksikduublit. Raiko Orumaalt 11 silma ja 5 lauapalli ning Eric Schmalz lisas 10 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.