TalTech alistas tugeva lõpuspurdi toel Pärnu Sadama, Tartu Ülikoolile kindel võit

-TalTech - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas olid laupäeval võidukad TalTech ja Tartu Ülikool. Rapla Avis Utilitas sai koduplatsil kindla kaotuse.

TalTech – Pärnu Sadam 91:84 (20:24, 22:16, 27:19, 22:25)

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid avaveerandi teises pooles haaras Pärnu kerge initsiatiivi. Toomas Raadiku kaugviskest läks TalTech 20:18 ette, aga Saimon Suti ja Mihkel Kirvese punktidest haaras Pärnu 24:20 eduseisu. Gregor Arbet ja Sander Viilup tabasid teise veerandaja alguseks kaks kaugviset ning 3.13 möödudes viigistas Norman Käbin seisu 28:28 peale. 1.27 enne poolajapausi oli Viilup taas kaugelt täpne ja TalTech juhtis 40:34. Lähivisetest õnnestus Pärnul puhkepausiks vahe vähendada kahele punktile.

Siim-Markus Posti kahe järjestikuse kolmepunktiviske abil läks Pärnu kolmanda veerandaja alguseks 46:44 juhtima. Peagi TalTech viigistas Gregor Arbeti korvist ning edasi vahetus eduseis mitmel korral. Enne viimast neljandikku tegid võõrustajad aga 13:2 spurdi ja asusid mängu 69:59 juhtima. Külalised alla ei andnud ning Posti kaugviskest oli vahe 3.37 enne lõpuvilet vaid üks punkt. Arbet ja Levi Martin Giese tabasid seejärel kaugviske ning neli järjestikust punkti toodi veelgi, millega oli TalTech 88:79 ette pääsenud. Demetre Riversi vabavisetest vähendas Pärnu 50 sekundit enne lõppu kaotusseisu seitsmele punktile, aga viigini enam ei jõutud.

Toomas Raadik tõusis TalTechi poolelt üleplatsimeheks 27 punkti ja 7 lauapalliga. Võrdselt 16 silma tõid Gregor Arbet ja Norman Käbin, 14 punkti ja 9 lauapalli lisas Levi Martin Giese ja 10 punkti sai kirja Sander Viilup.

Demetre Rivers tõi Pärnu kasuks 26 punkti. Siim-Markus Posti nimele jäi 14 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisöötu ning 12 silma lisas Mihkel Kirves.

Tartu Ülikool – BK Liepaja 86:68 (26:17, 14:12, 26:14, 20:25)

Viljandis toimunud mängus ei lasknud Tartu Liepajal kordagi avaveerandil juhtima minna ning Kregor Hermeti kümne punkti toel saavutati 26:17 eduseis. Julius Kazakauskase kolmepunktiviskest pääses Tartu 29:17 juhtima, kuid järgmised minutid möödusid tasavägisemalt ja poolaeg lõppes skooriga 40:29.

Kolmanda veerandaja esimene pool möödus samuti võrdselt, misjärel seisult 50:39 tegid tartlased 12:2 spurdi ja Kent-Kaarel Vene kaugviskest haarati 23-punktiline eduseis. Vahe paisus korra ka 26 punktile ning olgugi et Liepaja võitis viimase veerandaja, sai Tartu kokkuvõttes kindla võidu kirja.

Arnas Velicka viskas Tartu eest 24 punkti ning jagas 7 korvisöötu. Kregor Hermeti nimele jäi 16 silma ja Julius Kazakauskas lisas 15 punkti. Justin Lamont Johnson tõi Liepaja kasuks 17 punkti. Andraz Kavas viskas 15 punkti ning kogus 7 lauapalli, Taylor Hanif Bessick toetas omasid 12 punkti ja 7 lauapalliga.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul suudeti oma mäng peale suruda. “Üldiselt surusime nad täna oma mänguga ära. Hammustasime need asjad lahti, mida nad rünnakul tahtsid teha. Nad ei üllatanud eriti millegagi, korraks proovisid maa-ala, aga see ei muutnud eriti midagi,” sõnas Vene mängu kokkuvõtteks.

Rapla Avis Utilitas – BK Ventspils 72:93 (23:23, 14:26, 17:25, 18:19)

Rapla läks avaveerandi keskpaigaks 9:5 ette ja ka suurema osas järgmisest viiest minutist juhiti. Seisult 23:23 tegi Ventspils 11:3 spurdi ning 2.20 enne poolajale minekut oli vahe paisunud kümnele punktile. Indrek Kajupanga kaugviskest vähendas Rapla kaotusseisu kuuele punktile, kuid Rihards Lomažs vastas samaga ja puhkepausile siirduti siiski Ventspilsi 46:37 juhtimisel.

Ventspils jätkas kolmandal veerandajal head minekut, kui kodumeeskonda 11 punktist lähemale ei lastud ning korvi alt realiseeriti järjepanu viskeid. Otsustav neljandik algas nii külaliste 74:54 eduseisust. Brian Williamsi lähiviskest pääses Rapla 5.36 enne lõppu 17 punkti kaugusele, aga enamaks võimelised ei oldud.

Ousmane Drame oli Ventspilsi parim 16 punktiga. Aaron Westley Johnson lisas 15 punkti ja 9 korvisöötu. Marcis Vitols ja Rihards Lomažs said võrdselt kirja 14 punkti, Ronalds Zakis tõi 12 ning Janis Beržins 10 silma.

Rapla eest viskas Indrek Kajupank 15 punkti ja kogus 5 lauapalli. Hunter Mickelson tõi 14 silma ja Ronald Delph järgnes 10 punkti ning 5 lauapalliga.

Pühapäeval, 3. märtsil peetakse OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas ära üks kohtumine, milles Läti Ülikool võõrustab Betsafe Jurmalat.