fbpx
Close

Rapla korvpallikool toob meie treenereid koolitama eduka Sloveenia noortetreeneri

-Dejan Cikic | Foto: Erakogu

-Dejan Cikic | Foto: Erakogu

Rapla korvpallikool on üks Rapla olulisimaid ja suurimaid spordiorganisatsioone, mis tegeleb meeste, naiste ja laste korvpalli arendamisega. Lisaks ise harrastamisele ja koolitamisele on aga Raplas alati peetud au sees ka oma spordiala arengule kaasaaitamist.

Justnimelt selleks, et nii enda kui teiste kohalike treenerite tegemistesse ning teadmistesse värskeid mõtteid ja vaatenurki tuua, kutsus Rapla KK mõned aastad tagasi esimest korda kokku noortetreenerite koolituse. Sellel aastal 6. märtsil leiabki juba neljandat korda aset traditsiooniks saanud koolitus, kuhu tänavu esinema kutsutud sloveen Dejan Cikic.

“Järgmisel nädalal toimuval koolitusel on meil au võõrustada edukat noortetreenerit Sloveeniast, keda on korduvalt tituleeritud riigi parimaks poiste treeneriks,” rääkis selleaastasest lektorist Rapla KK noortetreener ning esindusmeeskonna peatreener Toomas Annuk pressiteate vahendusel.

“Ta on olnud mitmete noortekoondiste peatreener, kes lisaks on värskelt välja andnud väärt abimehe korvpallitreeneritele – raamatu rikkaliku harjutusvaraga, mis on kõik ühte koondatud. See peaks hõlbustama igapäevast treeningtööd kui andma hulgaliselt uusi ideid, kuidas viia oma treeninguid uuele tasemele. Dejan Cikici nimi oli meile juba varasemast teada ja saavutused muljetavaldavad, mistõttu tegimegi talle ettepaneku tulla oma ideid meiega Eestisse jagama.”

Koolitusele on Raplasse oodatud aga mitte vaid noortetreenerid, vaid ka kehalise kasvatuse õpetajad, ala entusiastid ja kõik teised, kellele noortekorvpall südamelähedane. Eelduseks saab pidada vaid inglise keelest arusaamist ning huvi käsiteldavate teemade vastu.

Nagu igal aastal, on selgi korral ees ootamas neli loengut, mis kell 10 algava koolituspäeva täidavad:

* Jump stop and motion offence without screens – development of players creativity;
* Transition offence for youth categories:
* Conditioning exercises through basketball drills;
* Passing drills in playing situations.

“Isiklikult olen kindlasti seda meelt, et igapäevases treeneritöös üks olulisemaid prioriteete on enese pidev täiendamine ja õppimine,” lisas Toomas Annuk. “Kui meil on võimalik kuulata ja vaadata eduka korvpalliriigi edukat noortetreenerit ning avardada seeläbi oma silmaringi, siis soovitan kindlasti seda võimalust kasutada, et saada rohkem aimu, kuidas lähenetakse noorte arendamisele meile sarnases väikeriigis, kus ometi on korvpall Euroopa tipus.”

Kõik huvilised saavad koolitusel osalemise kohta lisa uurida registreerimislehe kaudu.

scroll to top