Ippokratis, Iraklis ja Psychiko said kindla võidu kirja ning kõik eestlased ka käe valgeks

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas olid laupäeval võidukad nii Kosi Ippokratis ja Rait-Riivo Laane, Thessaloniki Iraklis ja Sten-Timmu Sokk kui ka Ateena Psychiko ja Martin Paasoja.

Ippokratis teenis koduplatsil 84:71 (17:21, 24:17, 25:13, 18:20) võidu Apolloni üle. Rait-Riivo Laane mängis 26,5 minutit ja viskas selle ajaga 18 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 2/4, kolmesed 4/7). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 4 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, kaotas korra palli ja sooritas 2 isiklikku viga. Kosta Charissis oli tiimi parim 19 punktiga, vastaste poolelt tõi 25 silma Stefanidis Christoforos.

Iraklis sai samuti koduväljakul 72:56 (17:10, 17:14, 20:22, 18:10) jagu Kastoriase võistkonnast. Sten-Timmu Sokk panustas 20 mänguminuti jooksul omade võitu 4 punkti (vabavisked 4/4, kahesed 0/2, kolmesed 0/1), 3 korvisöötu, ühe pallikaotuse ning tegi 2 isiklikku viga. Michalis Polytarchou viskas meeskonna resultatiivseimana 24 punkti, Alexandros Raptis tõi külaliste eest 15 punkti ja 13 lauapalli.

Psychiko oli võõrsil 83:63 (17:20, 19:16, 21:17, 26:10) üle Ethnikosest. Martin Paasoja mängis 22 minutit ja viskas 11 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 5/8, kolmesed 0/2). Veel sai ta kätte 3 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, kaotas kahel korral palli ja sooritas 4 isiklikku viga. Antonis Mantzaris tõi Psychiko eest 16 punkti, üleplatsimees oli Ethnikose tagamees Nikos Michalos 24 punktiga.

Iraklis jätkab 17 võidu ja kolme kaotusega turniiritabelis teisel kohal. Ippokratis (12-7) on viies ja Psychiko (9-10) hoiab 12. positsiooni.